Klīniskā norise
1. Primārā jeb agrinā lokālā stadija.
Uz ādas 3- 32 dienas pēc ērces kodiena parādās sīka, sārta makula vai papula, kas dažu dienu vai nedēļu laikā kļūst arvien lielāka. Vienlaikus tās vidus sāk kļūt gaišāks, veidojas gredzenveida forma. Lai šādu eritēmu klasificētu kā Erythema chronicum migrans, tai jāsasniedz vismaz 5 cm diametrā. Eritēmas vietā ir nepatīkama sajūta, var būt nelielas sāpes, ādas nieze. Izmaiņas ādā notiek ilgstoši, var veidoties jauni apsārtuma riņķi.
Vispārējie simptomi – parasti nav vērojami, taču pacients var sūdzēties par nespēku, drebuļiem, galvassāpēm, subfebrīlu temperatūru, pazeminātu apetīti. Dažos gadījumos, visbiežāk bērniem, ausu ļipiņu vai krūtsgala rajonā ap ērces kodiena vietu izveidojas infiltrāts, ko sauc par labdabīgu ādas limfadenozi. Savlaikus diagnozticēta, slimība šajā stadijā labi padodas ārstēšanai. Pareizi izvēlēts antibakteriālo līdzekļu kurss 80-90% pacientu nodrošina pilnīgu izveseļošanos.
2. Diseminētas infekcijas stadija.
Attīstās 2- 8 nedēļas no slimības sākuma, ja netiek pareizi ārstēta. 50% pacientu var parādīties sekundārie ādas bojājumi, retākos gadījumos var vērot difūzu vai tauriņveida ādas eritēmu, pat nātrenes veida izsitumus. Visi ādas bojājumi parasti izzūd 3- 4 nedēļu laikā arī neārstējot.
…