Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Labvēlīgas mācību vides veidošana pirmsskolas izglītības iestādē

     

    Referāts4 Pedagoģija

0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:558180
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    4
  Telpu iekārtojuma nozīme bērnam labvēlīgas vides veidošanā    5
  Krāsu nozīme bērnam labvēlīgas vides veidošanā    6
  Interešu centru nozīme labvēlīgas mācību vides veidošanā    6
  Rotaļlietu nozīme bērna attīstībā    9
  Skolotāja nozīme bērnam labvēlīgas mācību vides veidošanā    10
  Literatūras saraksts    11
Darba fragmentsAizvērt

Skolotāja praktiskās darbības lauks pirmsskolā ir gana plašs. Skolotājs ienāk grupā, un tā kā viņam priekšā ir ne viens vien darba gads, lai sagatavotu skolas gaitām savus audzēkņus, tad jārūpējas par to, lai izglītojamo grupā būtu attīstoši, bērnu darbību sekmējoši apstākļi.
Daudz uzmanības jāvelta rotaļbāzes izveidošanai un grupas atbilstošai iekārtošanai, jo no tā ir atkarīga sekmīga vai mazāk sekmīga pedagoģiskā darbība un bērna garīgās attīstības rezultāts.
Skolotājam ir nepieciešama liela prasme un telpas izjūta, lai tādos apstākļos, kādi ir pieejami mūslaiku pirmsskolas izglītības iestādēs, izveidotu mājīgu un rosinošu darbības vidi pirmsskolēnam. Telpas dizaina un interjera ietekmei, spēļu un rotaļbāzes materiālajam nodrošinājumam jāsekmē visu pirmsskolas pedagoģiskā procesa norišu realizēšana un kā gala rezultāts jāpanāk labi audzinātas, daudzpusīgi un harmoniski attīstītas personības izveidošanās.
Pirmsskolēna grupas videi ir jābūt pedagoģiski pamatotai, jāatbilst psihologu ieteikumiem un jānodrošina nodarbību norises un citu bērna rotaļdarbību iespējas. Šādas vides izveidošanai nepieciešamas labas profesionālas zināšanas, pedagoga atbildības izjūta un prasme izveidot un radīt optimālus apstākļus, attīstošu vidi, kurā bērns pietiekamā apjomā var rast apstiprinājumu savām vēlmēm, iegūt jaunas zināšanas un nostiprināt jau esošās.
Attīstošo vidi jāveido un jāiekārto tā, lai bērnam būtu iespēja darboties gan vienatnē, gan kopā ar citiem bērniem. Jārada apstākļi, lai būtu kur darboties, kur un ar ko rotaļāties, spēlēties, jo bērna dzīves veids pirmsskolā ir rotaļas un spēles. Caur rotaļām un spēlēm rit bērna attīstība, turklāt, lai bērns attīstītos daudzpusīgi, šī attīstība nedrīkst tikt traucēta.
Lielā mērā pedagoģiskā procesa veiksmīgumu noteiks tas, kā pedagogs veidos vidi, kurā tam jādarbojas kopā ar bērniem, cik radoša un rosinoša tā būs, ko tā spēs piedāvāt bērna radošajai darbībai, kā šī vide ļaus nostiprināt verbālo izziņu praktiskajā darbībā, kā spēs paplašināt bērna interešu loku un vairot zinātkāri.…

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1136562
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties