Pēdējo gadu laikā situācija Latvijas skolās ļoti strauji mainās. Skolēnu attieksme pret mācībām ir atkarīga no daudziem faktoriem un viens no būtiskākajiem ir skolotāju kolektīvs skolā. Visos laikos skolēni ir vērtējuši skolotājus un aizvien biežāk ir dzirdamas skolēnu runas par to, ka šī skolotāja man nepatīk, bet tā ir labāka, un arī autoram ļoti interesants šķiet jautājums:” Kāds ir labs skolotājs?”
Latvijā skolotāja profesijas standartā kā kopīgās prasmes nozarē ir atzīmētas prasmes plānot savu un audzēkņu darbu, prasmes organizēt mācību un audzināšanas darbu saskaņā ar izvirzītajiem mērķiem un uzdevumiem, prasmes izvērtēt un veicināt audzēkņu izaugsmi un mācību sasniegumus, sava darba efektivitāti.
Skolēnu un skolotāju attiecībām un saskarsmei ir ļoti liela nozīme skolēna personības izveidē Saskarsme ir vērtējama kā nozīmīgākais cilvēka darbības veids, kas līdzās izziņai un darbam veido personību, tādēļ ir būtiski uzzināt faktorus , kuri ietekmē skolēna un skolotāja attiecības, kopdarbību.
Ielūkojoties pedagoģijas vēsturē, redzam, ka daudzās pedagoģijas teorijās ir uzsvērts, ka labs skolotājs ir ne tikai tāds, kurš labi māca savu priekšmetu, bet arī tāds, kurš veic audzinātāja funkciju. Šī funkcija veicama gan mācību procesā, gan saskarsmē ar skolēniem dažādos citos darbības veidos.…