Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:570675
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.01.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Laba sarunu vedēja rakstura īpašības    4
2.  Sagatavošanās    6
3.  Spēja klausīties    7
4.  Sarunu vedējs sarunas laikā    8
5.  Ķermeņa valoda    9
6.  Acu kontakts    10
7.  Tabu tēmas    10
8.  Sarunas izbeigšana    11
  Secinājumi    12
  Izmantotā literatūra    13
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
Labai sarunu vešanas prasmei sabiedrībā un lietišķajās attiecībās ir vairāki priekšnosacījumi. Pirmkārt, lai persona būtu labs sarunu vedējs, tam ir jābūt attiecīgajām rakstura īpašībām, jo cilvēks, kurš sevī neatradīs nevienu no nosauktajām diezin vai būs spējīgs veiksmīgi vest sarunas. Labam sarunu vedējam ir jābūt patiesam, precīzam, mierīgam, vienmēr labā garastāvoklī, pacietīgam, pieticīgam un lojālam. Tāpat svarīga ir pārliecība par sava viedokļa pareizību, spēja morāli ietekmēt apkārtējos, arī elastīgums uzskatos un domāšanā, kas nekādā gadījumā nedrīkst pārtapt ietekmējamībā.
Bez rakstura īpašībām, svarīgākais, kas nosaka sarunas iznākumu vēl tām nesākoties, ir sarunu vedēja sagatavošanās pakāpe. Sarunu vedējam ir jābūt pilnībā gatavam sarunu procesam, tam ir jāzina, ko tas teiks, kā reaģēs. Vislabākajā gadījumā ir jāparedz pat visneparedzamākās situācijas.
Labam sarunu vedējam ir jāprot klausīties otrā, tomēr arī jāizsaka savs viedoklis. Sarunu vedējam ir jāizmanto otram saprotami vārdi, tajā pašā laikā valoda nedrīkst būt primitīva, jāizvairās no liekvārdības un žargonvārdiem, jābūt politiski korektam, jārunā ar entuziasmu un aizrautību, jāprot pajokot, jo tikai tā var aizraut apkārējos ar savu runu. Labs sarunu vedējs sarunas laikā izmanto žestus, tomēr arī ar to nedrīkst pārspīlēt. Tas saglabā acu kontaktu ar otru personu, bet nelūkojas otra acīs nepārtraukti, jo tas var otru nobiedēt. Tāpat sarunu vedējs zina katras kultūras, tautas tabu tēmas un nerunā par tā šīs kultūras pārstāvju klātbūtnē. Visbeidzot tas zina kā pieklājīgi pārtraukt sarunu, neaizvainojot pretējo pusi.
Uzskatu, ka sarunu vešanas prasme sabiedrībā un lietišķajās attiecībās atšķiras ļoti minimāli. Abos gadījumos ir jāievēro visi iepriekš minētie nosacījumi. Galvenā atšķirība ir tā, ka lietišķajās attiecībās nav pieļaujamas nekādas atkāpes, kamēr, uzstājoties sabiedrībā, sarunu vedēja uzvedība un stils var būt nepiespiestāks un brīvāks, ko nekādā gadījumā nedrīkst atļauties lietišķajās attiecībās.

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1248094
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties