Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:131841
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.12.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    4
2.  Masu saziņas līdzekļu un to nozīmes teorētisks apskats    5
3.  Vēlētāju izvēli ietekmējoši informācijas avoti    7
4.  Masu saziņas līdzekļu ietekme uz vēlētāju izvēli Latvijā    8
5.  Nobeigums    12
6.  Izmantotā literatūra    15
7.  Pielikumi    16
Darba fragmentsAizvērt

1. Ievads
Mūsdienās masu saziņas līdzekļi tiek uzskatīti par ‘ceturto varu’, tas parāda, ka masu saziņas līdzekļu jeb mediju ietekme uz politiskajiem procesiem valstī pārnestā nozīmē tiek pielīdzināta trīs valsts varas atzaru nozīmei- likumdevējvaras, izpildvaras un tiesu varas. Tomēr ir jāuzsver, ka vara, kas pieder medijiem, nav politiska. „Tā ir iespēja veidot un ietekmēt sabiedrisko domu ar informācijas, reklāmas un izglītošanas palīdzību. Jo izglītotāka un informētāka ir sabiedrība, jo lielāka nozīme politikā ir masu saziņas līdzekļiem- presei, televīzijai, radio, internetam.”1 Tā kā medijiem ir tik liela ietekme uz sabiedrisko domu, „politiķi cīņā par vēlētāju balsīm cenšas iegūt kontroli pār masu saziņas līdzekļiem”2 . Visspilgtāk tas parādās priekšvēlēšanu kampaņas laikā pirms Latvijas Pašvaldību un Saeimas vēlēšanām, kad politiskās partijas tērē milzīgas naudas summas par priekšvēlēšanu kampaņu, īpaši, par politiskajām reklāmām masu saziņas līdzekļos- piemēram, „Latvijas partijas 2001.gada pašvaldību vēlēšanu aģitācijai kopā iztērēja apmēram 2,25 miljonus latu. Iznāk, ka uz vienu vēlētāju iztērēti 1,6 lati vai 2,6 dolāri” , bet 2002. gada 8.Saeimas vēlēšanu „kopējās priekšvēlēšanu kampaņas izmaksas, iespējams, bija 6 325 550 lati” . Tas parāda, ka politiskās partijas uzskata, ka informācija, kas tiek pausta medijos par šīm partijām, ietekmē vēlētāju politisko uzvedību.
Vadoties pēc šīs informācijas, referātam tiek uzstādīta šāda hipotēze- Masu saziņas līdzekļu paustā informācija par politiskajām partijām priekšvēlēšanu kampaņas laikā visvairāk ietekmē vēlētāju izvēli Latvijas pašvaldību un Saeimas vēlēšanās.
Referāta mērķis- izpētīt, vai masu saziņas līdzekļu paustā informācija par politiskajām partijām priekšvēlēšanu kampaņas laikā visvairāk ietekmē vēlētāju izvēli Latvijas pašvaldību un Saeimas vēlēšanās.
Lai mērķis tiktu sasniegts, referātam tiek uzstādīti šādi uzdevumi: apskatīt teorētisko literatūru par masu saziņas līdzekļiem, to nozīmi un ietekmi uz vēlētāju izvēli; izanalizēt vairākus empīriskus pētījumus (sekundāros datus), kas veikti Latvijā, par vēlētāju izvēli ietekmējošiem informācijas avotiem; balstoties uz teorētisko literatūru un sekundārajiem datiem, noskaidrot, cik liela loma ir masu saziņas līdzekļiem vēlētāju izvēles ietekmēšanā Latvijas pašvaldību un Saeimas vēlēšanās.
Referātā izmantotās zinātniskās pētniecības metodes - 1) teorētiskās literatūras analīze, 2) sekundāro datu analīze (empīriski pētījumi).

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1119142
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties