SECINĀJUMI
Socioloģija ir sistemātiska un kritiska sabiedrības attiecību un procesu izpēte un šo sarežģīto parādību pētniecībā socioloģijā izmanto divas pieejas- kvantitatīvo un kvalitatīvo .Pētījumi socioloģijā ir jaunas informācijas iegūšana ar dažādām kvantitatīvām un kvalitatīvām pētniecības metodēm par sabiedrībā esošiem procesiem, indivīdu un sabiedrības attiecībām, sabiedrībā valdošajiem uzskatiem. Jebkurš pētījums ietver savu metodoloģiju, zināmu tehnisku procedūru sistēmu, lai iegūtu ticamu informāciju par pētāmo procesu.Tās ir noteiktā kārtībā, ar zinātniskām metodēm, veicamas pētnieciskās darbības, kas tendētas uz informācijas iegūšanu, lai to varētu izmantot procesu analīzei, turpmākai vadīšanai un prognozēšanai.
Gan kvantitatīvajai pētniecības pieejai, gan kvalitatīvajai pētniecības pieejai ir līdzīgi galamērķi- iegūt informāciju, uz kuras pamata, vairot zināšanas, bet tās atšķiras veidā, kā to dara.
Kvantitatīvās pētniecības metodes ir statistiskās un skaitļu vākšanas un analīzes metodes, kur iespējams iegūt datus no lieliem informācijas avotiem un noskaidrot svarīgākās tendences sabiedrībā. Kvantitatīvajā pētniecībā pētījuma jautājumi ir precīzi definēti, skaidri un viennozīmīgi saprotami, bez iespējām tos traktēt savādāk vai variēt. Pētījumu novērojumu skaits ir samērā liels un izvēlēts nejauši, nav vai ir ierobežota saskarsme pētniekiem ar pētījuma subjektiem. Līdz ar to ar kvantitatīvo pētījumu metodēm iegūst empīriskus datus par parādības vai procesa izplatību.
…