Laikā , kad strauji notiek zinātniski - tehniskais progress, pieaug klientu prasības, pieaug konkurence gan iekšējā , gan ārējā tirgū , organizācijas dzīvotspēju lielā mērā nosaka tās piedāvāto produkciju un pakalpojumu kvalitāte. Pastāv zināma sakarība , ka stabils kvalitatīvu produktu un pakalpojumu pārdošanas apjoms paaugstina rentabilitāti un vienlaicīgi samazina ražošanas izmaksas. Straujā ekonomikas pārstrukturizēšanās ir novedusi pie jaunām klienta un produkta /pakalpojuma piegādātāja attiecībām, kuru pamatā ir brīvprātības princips un tirgus attiecības. Tātad , veselīgas konkurences apstākļos par vienu no spēcīgākiem ieročiem kļūst produktu/pakalpojumu kvalitāte. Kvalitāte nav tikai filozofija, bet tā prasa pilnīgu ziedošanos , pacietību un laiku.
Lai varētu izprast kvalitātes jēdzienu un būtību vispirms ir jātiek vaļā no pieciem galvenajiem vadītāju kļūdainajiem pieņēmumiem.
1. Kvalitāte nozīmē labestību, kaut ko patīkamu, spīdošu . Vārds “kvalitāte” tiek lietots , lai uzsvērtu lielu relatīvu vērtību , piemēram , laba kvalitāte, slikta kvalitāte. Šie ir ļoti plaši un nekonkrēti jēdzieni . Tie paši par sevi nedod nekādu labumu.
…