Darbā tiek aprakstīta kustību aktivitāte, tās ietekme uz cilvēka veselību- skeletu, asinsriti, nervu sistēmu un pārējo organismu. Kā arī par nepietiekamu kustību aktivitāti
Kustības jeb fiziskā aktivitāte ir cilvēka organisma iedzimta nepieciešamība. To vislabāk var novērot bērna vecumā ,bērni atrodas nepārtrauktā kustībā. Ar gadiem cilvēka kustības arvien vairāk tiek ierobežotas. Sākotnēji tas notiek bērnu dārzā un skolā, kur jāievēro noteikts režīms, pēc tam augstskolā un vēlāk jau darbavietā. Arī pārvietošanās ar mašīnām, liftu izmantošana, ilgstošs darbs pie datora vai televizora skatīšanās samazina fiziskās aktivitātes. Mūsdienās tas ir atstāts novārtā, cilvēki ir aizmirsuši, ka tā ir viena no nepieciešamībām mūsdienu cilvēkam. Parasti cilvēki tam nepievērš lielu uzmanību. Cilvēki neapzinās to, ka kustību aktivitātes nepietiekamība ir viena no lielākajām slimību izraisītājām.
Tai ir liela ietekme uz cilvēka organismu. Tā ietekmē gan skeleta attīstību un nostiprināšanu, gan arī sirdi un asinsvadu sistēmu, gan nervu sistēmu, kā arī elpošanas, gremošanas orgānu un iekšējās sekrēcijas dziedzeru (endokrīno) sistēmu. Ja kustības tiek atstātas novārtā rodas tādas slimības, kā aptaukošanās, hipodinamija, cukura diabēts. Svarīgi, ka šo slimību biežums ar vien palielinās, ko tieši var saistīt ar pieaugošo mazkustīgo dzīvesveidu.