Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:526437
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.05.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    2
  „Da viņči kods”    3
  Leonardo Da Viņči biogrāfija    4
  „Goijas rēgi”    7
  Fransisko Goijas biogrāfija    8
  „Kilmts”    11
  Gustava Klimta biogrāfija    12
  „Karavadžio”    14
  Mikelandželo Merīzi da Karavadžo biogrāfija    15
  „Modiljani”    18
  Amadeo Klementes Modiljani biogrāfija    19
  „Mīlestība un sātans”    20
  Frānsisa Bēkona biogrāfija    21
  „Pārciešot Pikaso”    23
  Pablo Pikaso biogrāfija    24
  „Naktssardze”    26
  Rembranta Harmensa Van Reina biogrāfija    27
  „Vinsent and Teo”    30
  Vinsenta Van Goga biogrāfija    31
  Secinājumi    34
  Pielikums    35
Darba fragmentsAizvērt

Ievads
Zinātniski pētnieciskajā darbā izvēlējos tēmu par kultūrvēsturiskām personām mākslas filmās. Mūsu mērķis bija atrast un noskatīties filmas par māksliniekiem, uzzināt par gleznotājiem viņu biogrāfiju, apskatīt viņu slavenākās gleznas.
Televīzijā var redzēt daudz un dažādas filmas, kurās ataino dažādus laikmetus un ievērojamas personības. Filmu režisori vēlējušies atveidot mākslinieku patieso dzīves stāstu un parādīt viņa darbus plaši sabiedrībā, lai tie nepaliktu nezināmi.
Cilvēki skatās kultūrvēsturiskas filmas ar lielu aizrautību un iedziļinās tajās, lai uzzinātu patiesus faktus par tā laika periodu un personām, kas šai laikā dzīvojuši.
Mūs šī tēma ļoti ieinteresēja, jo pašas vēlējāmies uzzināt vai filmās attēlotais atbilst īstajiem vēsturiskajiem notikumiem un vai tās patiesi spēj atspoguļot laikmeta iezīmes. Vēl līdz šim neviens nebija iedziļinājies un izpētījis vēsturisko filmu atbilstību patiesībai. Vēlējāmies noskaidrot vai visas filmas, ko iespējams redzēt kino vai televīzijā kaut daļēji pareizi parāda vēsturisko posmu – sākot no viduslaikiem, līdz pat mūsdienām. Mums izdevās iejusties mākslinieku ādā un izjust tā laika notikumus. Katram māksliniekam bija savs liktenis, citiem tā izvērtās ar laimīgām beigām, citiem pat traģiska. Interesanti bija novērot, ka katram bija savs iedvesmu avots no kā viņi smēlās.
Šogad turpinājām pagājušā gada darbu. Skatījāmies filmas un vācām informāciju par personām un viņu darbiem. Aptaujājām skolēnus un apmeklējām gleznu izstādi.

„Da vinči kods”
Pirmā filma bija par Leonardo Da Vinči. Filmu sauc Da vinči kods, tajā stāstīts par Robertu Lengdonu, visā pasaulē atzīta autoritāte simbolikas jomā un Hārvarda universitātes profesors, nakts vidū saņem briesmīgu ziņu - Luvras muzeja pārzinis nogalināts savā darba vietā un atstājis šifrētu pirmsnāves vēstījumu. Kad Lengdons un apburošā franču kriptogrāfe Sofija Nevē sāk risināt neparastās mīklas, viņi sastopas ar neskaitāmiem pārsteidzošiem da Vinči darbos apslēptiem mājieniem - it kā visiem redzamu, bet ģēnija atjautīgi slēptu vēstījumu pilnu daiļrades mantojumu. Likmes pieaug, kad Lengdons atklāj pārsteidzošu saistību: mirušais bijis Sionas Priorijas - slepenas, arī mūsdienās pastāvošas brālības - vadītājs, un viņa priekšteči bijuši arī sers Izaks Ņūtons, Botičelli, Viktors Igo un Leonardo da Vinči.
Pēc šīs filmas noskatīšanos uzzināju par Leonardo Da Viņči slavenākajiem darbiem.
Filma bija redzams: •Luvras muzejs -viduslaiku cietoksnis, kas celts XII gadsimta beigās un pēc tam tas ir kļuvis par Francijas karaļa pili. Turpretī 1793. gada 10. augustā galerija tika atvērta apmeklētājiem un tas izveidojās pamazām par muzeju. Patlaban Luvrā atrodas vairāk kā 350 tūkstoši dažādu mākslas žandru darbu, sākot no antīkajiem laikiem un beidzot ar XIX gadsimta vidu, no kuriem gandrīz 35 tūkstoši patstāvīgi atrodas muzeja zālēs.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties