Filma — pabeigts audiovizuāls vai kinematogrāfisks darbs, kuru veido savstarpēji saistītu un kustību iespaidu radošu attēlu sērija ar skaņas pavadījumu vai bez tā un kurš paredzēts publiskošanai ;
Filmu nozare — kultūras nozare, kas aptver Latvijas filmu veidošanu, Latvijas un ārvalstu filmu izplatīšanu, Latvijas filmu mantojuma saglabāšanu, aizsardzību, pieejamību un popularizēšanu.
Kino ir vienīgā māksla, kas spēj apvienot jebkurus mākslas veidus visdažādākajās kompozīcijās. Filma ir unikāls kultūras produkts, kas ir viegli pārvietojams, izplatāms un interpretējams. Šai mākslai piemīt neatkārtojama spēja ietekmēt lielas masas. Jebkura filma tās skatītājam ļauj izdzīvot citu dzīves, pārdzīvot līdzi varoņiem, atklāt jaunas pasaules, iepazīt kultūras un cilvēkus. Filmu māksla aptver milzīgu tematiku un funkcionē dažādās sfērās.
Filmu māksla Latvijā, salīdzinot ar pārējām mākslām, parādījās nesen – pagājušā gadsimta 20.-30.gados. Tā kā šī māksla nav tik ļoti iesakņojusies Latvijas kultūrā kā, piemēram, vizuālā māksla vai mūzika, kino nozare ir salīdzinoši jauna un vēl nepieredzējusi.
Izvēlējos analizēt nozari Filmu māksla, jo uzskatu, ka latviešu filmu māksliniekiem piemīt īpaša savdabība, kas veido viņu darbus unikālus; šai nozarei, manuprāt, ir nepelnīti mazs finansējums un atbalsts. Arī sabiedrības vidū valda nepatiesi uzskati par filmu mākslas iespējām, īsto vērtību. Uz Baltijas valstu fona tieši Latvijā vērojams vismazākais atbalsts kino nozarei. Vēlos šī darba – kino nozares analīzes rezultātā izprast nozarē notiekošos procesus un iemeslus esošai situācijai.
Šajā darbā aprakstīti Kultūras ministrijas nozares Filmu māksla politiskos procesi, kultūrpolitikas instrumenti, institūcijas, finanses un aktualitātes.