Secinājumi un priekšlikumi
Pētījuma gaitā autore izstrādāja šādus secinājumus:
1. Ekonomiskā krīze ir būtiski ietekmējusi dažādas kultūrvēsturisko mantojumu vietas, sakarā ar benzīna cenu kāpumu, un finansiālajiem apstākļiem cilvēki vairs nespēj atļauties gūt kultūras baudījumu.
2. Reforma, jeb pagastu pievienošana Tukumam, izveidojot to par novadu, ir saspīlējis daudzas situācijas, kad jāizlemj, kur ieguldīt finanses. Budžets, kas agrāk bija Tukumam, tagad tiek sadrumstalots arī uz pagastiem. Šobrīd ir daudzi iesākti un nepabeigti projekti, kas gaida labākus laikus.
3. Spriežot pēc aptaujas rezultātiem, visai dramatiski tiek izcelts par jauniešu pasākumiem Tukuma novadā, uzsverot, ka tie nav pietiekami. Apkopojot pasākumu norišu plānu, apstiprinās Tukuma novada iedzīvotāju viedoklis.
4. Tukuma kultūras iestādes aktīvi piesaista dažādus fondus un Eiropas Savienības līdzekļus, lai vismaz daļu no projektiem varētu realizēt .
Balstoties uz secinājumus, autors izvirza šādus priekšlikumus:
1. Tukuma novada kultūras daļas vadībai vajadzētu vairāk uzklausīt Tukuma novada iedzīvotāju domas, vairāk uzsverot uz to lai izzinātu, kādi pasākumi būtu vajadzīgi.
2. Lai veicinātu pasākumu kvalitāti, vajadzētu vairāk aicināt populārus mūziķus, tādējādi pasākumi iegūtu laba pasākuma titulu valsts mērogā, nevis aprobežojoties ar pašmāju mūziķiem, aktieriem un dejotājiem.
…