Kultūra ir daudzpusīgs jēdziens, kuru katrs izprot savādāk un vienas noteiktas definīcijas šim jēdzienam nav. Tam var dot tikai vispārinātu skaidrojumu, kuru katrs izprot savādāk. Patiesībā kultūru nevar ietvert īsā definīcijā, kaut gan nereti to lieto sašaurinātā ziņā, attiecinot to uz mākslu, teātri, literatūru u.tml. Kultūra vienmēr ir bijusi cieši saistīta ar cilvēku, jo cilvēks ir tas, kas to veidojis visos laikos.
Tiek uzskatīts, ka kultūra ir kaut kas kolektīvs, kopīgs un ka tā ir jādala ar citiem (nekad nebūs tīra individuāla kultūra); tai ir jāpiemīt kādai simboliskai izpausmes formai; tai ir kāds modelis, secība vai sistemātiskums; tai ir izteiktas dimensijas; tai ir dinamisks turpinājums laiku laikos (kultūra dzīvo un mainās, tai ir vēsture un potenciālā nākotne).
Jēdzienam „kultūra” ir daudzi izskaidrojumi, kā arī tā lietojums ir plašs un daudzpusīgs.
Kultūra ir uzlūkojama kā pašidentifikācijas forma un citu iepazīšanas un identificēšanas līdzeklis. 21.gadsimtā kultūra kalpo arī kā veiksmīgākā dialoga veidošanas forma starp dažādām valstīm, nācijām, tautībām, un dažādām sociālām un vecuma grupām. …