Kultūras jēdziens ir ļoti daudzpusīgs un abstrakts, jo tas nepakļaujas kādai konkrētai definīcijai. Katram cilvēkam ir savs viedoklis par to kā ir izskaidrojams jēdziens „kultūra”. Daži no mums to uztver kā mākslas nozari, citi pieskaita klāt valodu, izglītību. Ikdienā mēs ar vārdu kultūra saprotam cilvēka uzvedības normas, cilvēka izglītotību, ar zināšanu satura izpratni un inteliģenci.
Ja mēs papētam šo jēdzienu no zinātniskā skaidrojuma puses, tad zinātniskajā skaidrojumā tiek izmantoti divi pieejas veidi, šos skaidrojumus galvenokārt izmanto mitoloģijā vai reliģijā. Kultūras vispārīgs skaidrojums ir atrodams jau Senās Ķīnas un Indijas filozofiskajās mācībās. Taču pirmais jēdzienu „kultūra” ieviesa Romas filozofs Cicerons.
„Pasaulē ir ļoti daudz kultūras pētniecības centru. Katrā tiek izstrādāts savs kultūras izpratnes modelis, tāpēc arī kultūras definīciju ir daudz. Kultūra ir pārāk daudzveidīga un plaša parādība, lai varētu izstrādāt vienu, visiem kultūras periodiem piemērojamu definīciju. Zinātniskajā literatūrā jēdzienu „kultūra” lieto dažādās nozīmēs, aspektos un kontekstos.”…