Čehija, tās tradīcijas un kultūra
Čehijas Republika (čehiski Česká republika) ir augsti attīstīta mononacionāla valsts Eiropas centrā bez pieejas pie jūras. Ziemeļos tā robežojas ar Poliju - 658 km, austrumos ar Slovākiju - 215 km, dienvidos ar Austriju - 362 km, bet rietumos ar Vāciju - 646 km. Pazīstamākie Čehijas zīmoli ir automašīnas "Škoda", čehu alus un čehu hokejs.
Čehija kļuva par neatkarīgu valsti 1993. gada janvārī, kad Čehoslovākija sadalījās divās daļās. Pirms Otrā pasaules kara Čehoslovākija bija viena no 10 rūpnieciski attīstītākajām valstīm pasaulē, kā arī vienīgā Centrāleiropas valsts, kurā saglabājās demokrātija līdz 1938. gadam.
Čehijas galvaspilsētai Prāgai ir vairāk nekā 1000 gadi, un tā ir bagāta ar dažādu stilu vēsturisko arhitektūru. Šī iemesla dēļ pilsēta kļuvusi par starptautisku filmu uzņemšanas iecienītu vietu. Tagad Čehija kļuvusi par „reģiona” Parīzi, kur uzņēmējdarbība un sabiedriskā dzīve traucas uz priekšu galvu reibinoša ātrumā.
Ražošana, īpaši automobiļu, darbgaldu un inženiertehnisko ražojumu rūpniecība, joprojām ir svarīgākā nozare tautsaimniecībā. Valsts austrumos Morāvijā liela nozīme ir dzelzs un tērauda rūpniecībai. Galvenie kultūraugi ir kukurūza, cukurbietes, kartupeļi, kvieši, mieži un rudzi.
Gandrīz 95% valsts teritorijas klāj kalni un pakalni, tāpēc tajā ir ideāli apstākļi slēpošanai, kalnu riteņbraukšanai un kalnu pastaigām. Meža platības apdzīvo mežacūkas un lapsas.
Čehijā ražo pasaulē izslavētu alu, arī Pilzenes alu. Morāvijas dienvidu apgabalos un dažviet Bohēmijā ražo vīnu. Valstī ir veseli 900 dabiski avoti, tos izmanto minerālūdens ieguvei lielā daudzumā. Tradicionālo ēdienu vidū iecienīti ir knedlíky jeb knēdeļi, ko pagatavo no kartupeļiem vai maizes.
…