Uz katras sugas dzīvniekiem parazitē noteiktas sugas utis, piemēram, ir aitu utis, trušu utis, zirgu utis.
Gultas blaktis dzīvo sienas vai mēbeļu spraugās un citās slēptās vietās un aktīvas kļūst tumsā. Šie kukaiņi spēj badoties pusgadu un pat ilgāk. Plakanās, veiklās blaktis var atrast arī mēbelēs, visās iespējamās šķirbās tuvu pie cilvēka gultas. Blaktis dienā slēpjas, bet naktī dodas sūkt cilvēka, suņu, kaķu, mājputnu asinis. Blaktis novājina cilvēku un padara nemierīgu viņa miegu. Blakšu iznīcināšanai tiek piedāvāti daudzi ķīmiskie līdzekļi, tikai jāņem vērā, ka blaktis var pārvietoties no dzīvokļa uz dzīvokli, tāpēc kukaiņu iznīcināšanu vajadzētu veikt visā daudzdzīvokļu mājā vienlaikus.
Drošākais veids, kā izvairīties no kukaiņiem – ektoparazītiem, ir ievērot personīgo higiēnu, nelietot citu cilvēku apģērbu un higiēnas priekšmetus.
Nobeigums
Šeit uzskaitīti secinājumi un atklājumi, kas radās, rakstot šo referātu.
Uzzināju, ka kukaiņus iedala 32 kārtās un, ka izplatītākās no tām ir: taisnspārņi, blaktis, prusaki, spāres, zvīņspārņi, cietspārņi, plēvspārņi, divspārņi.
Secināju, ka kukaiņiem ir ļoti daudzveidīgas sugas un katra no tām atšķiras ar ķermeņa uzbūvi, dzīvesvietu, barības iegūšanu, u.c.
No 2. nodaļas uzzināju ļoti daudz par kukaiņu uzbūvi, iekšējiem un ārējiem orgāniem.
Secināju, ka kukaiņu attīstība pilnīgi atšķiras no cilvēku un zīdītāju attīstības.
Uzzināju, kādi pastāv ektoparazīti, kā tie kaitē cilvēkam un dzīvniekiem un, kā no tiem atbrīvoties.
…