Balkeri ir lieliski darba zirgi jūras kuģniecības pasaulē. Ar tiem, ailēm līdzīgos nodalījumos, pārvadā sausās kravas ( akmeņogles, dzelzsrūdu, metālu, graudus, sēru, metāllūžņus). Dotajā brīdī šiem kuģiem ir liela nozīme Ķīnā. Ar tiem tiek importēta dzelzs rūda.
Bulkeru kravnesības diapazons ir sākot no 25,000 tonnām ("handysize"), vidēja izmēra ("Panamax") kravnesība aptuveni 75,000 tonnas, līdz milzīga izmēra ("capesize") kuģiem ar kravnesību virs 200,000 tonnām. Līdz ar šo kravu lielo kravnesību to dzīves ilgums ir samērā īss, ja to salīdzina, piemēram, ar konteinera pārvadātāj kuģiem.
3.Refrižerātorkuģi
„Rīferi” ir izgudroti un būvēti, lai ar tiem varētu pārvadāt augļus, gaļu un citus pārtikas produktus un izstrādājumus pāri jūrām, saglabājot to dabīgās īpašības.
Pats populārākais ir „rīferis” ar kuru pārvadā banānus no Karību salām uz Eiropu. Vēsturiski ir pierādījies, ka šos kuģus visvairāk izmanto februāra un marta mēnešos. Latvijas kuģniecības flotē ir 5 šāda tipa kuģi un tie tiek nodarbināti kravu pārvadājumos no Dienvidamerikas uz Eiropu.Līdz brīdim, kamēr netika būvēti speciāli dažādu kravu pārvadāšanai domāti kuģi, visi kuģi bija sauskravu, ar kuriem pārvadāja visa veida kravas speciālās tvertnēs, ķīpās vai uz paletēm. Sauskravām speciāla nozīme parādījās ar brīdi, kad sāka ražot balkerus un tankerus, bet to izmantošanas lejupslīde parādījās reizē ar konteinertipa kuģu parādīšanos 60-tajos gados. Tas saistīts ar iekraušanas un izkraušanas laiku. To ko var izkraut konteineros dažās stundās no sauskravu kuģa krauj 3-4 dienas. Sauskravu kuģi tiek dēvēti par lielākajiem ietilpības ziņā, taču parasti tiek izmantoti mazāka izmēra sauskravu kuģi ( 50,000 tonnas). Latvijā ir viens RO-RO tipa sauskravu tipa kuģis ar kravnesību 5,000 tonnas.…