Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:684817
 
Vērtējums:
Publicēts: 31.03.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 17 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    2
1.  Kuģu arests    3
1.1.  Kuģu Aresta konvencijas vēsture    4
1.2.  Kuģu aresta konvencijas pamatnoteikumi    6
1.2.1.  Aresta definīcija    6
1.2.2.  Kuģis    6
1.2.3.  Tiesības piemērot arestu    7
1.2.4.  Kuģi, kuriem arests nav piemērojams    7
2.  Kuģis, kuram ir piemērojams arests    7
2.1.  Īpašnieka personiska atbildība    7
2.2.  Kuģa arests, kad cita persona, nevis kuģa īpašnieks, ir atbildīga par jūras prasību    9
2.3.  Māsas kuģa arests    10
2.4.  Kuģa arests, kas gatavs iziet jūrā    11
2.5.  Atkārtota aresta tiesība    12
2.6.  Kuģu atbrīvošana no aresta    14
3.  Kļūdains arests    15
  Kopsavilkums    19
  Saīsinājumi    20
  Izmantotās literatūras saraksts    21
Darba fragmentsAizvērt

Kuģu arests
Parādnieka īpašuma arests ir viens no populārākiem prasību nodrošinājuma veidiem. Ar arestu kreditors var panākt parādnieka, kas nav izpildījis savas līgumsaistības, vai personas, kura ir vainojama kādos zaudējumos, izvairīšanās no atbildības, kā arī tās īpašuma slēpšanu vai samazināšanu. Aresta uzlikšana neļauj atbildētājam brīvi rīkoties ar savu īpašumu. Ja kuģa kreditori nevar dabūt savu prasību labprātīgu samaksu, viņi var prasību apmierināšanai vērst piedziņu uz kuģi. Tāpat viņiem ir tiesība savu prasību nodrošināt, lai kuģa saimnieks kuģi neatsavinātu, un viņi nepaliktu bez apmierinājuma. Tomēr kuģa aresta regulējums bija diezgan atšķirīgs dažādās valstīs, bet starp dažādu tiesību sistēmu valstīm - civiltiesību jeb kontinentālo tiesību valstīm, pie kurām pieder arī Latvija, un “kopējo tiesību” jeb anglo-amerikāņu tiesību valstīm, īpaši Lielbritānijas tiesībām, pastāvēja principiālā rakstura atšķirības.
Vairākumā kontinentālo tiesību sistēmas valstīs kuģis (kā jebkurš cits atbildētāja īpašums) varēja tikt arestēts sakarā ar jebkuru civiltiesisko prasību, bet “kopējo tiesību” valstīs arests kuģim varēja tikt piemērots tikai par zināmām “jūras” rakstura prasībām. Tādā valstī kā Lielbritānija arests kā prasības nodrošinājuma līdzeklis vispār eksistēja tikai jūras tiesībās, un arestēt pirms sprieduma pasludināšanas varēja tikai t.s. “jūrniecības īpašumu”(maritime property) - kuģi, tā piederumus u.tml. Lielbritānijā arests jūras tiesībās ir jānošķir no aresta citās tiesību nozarēs. Pārējās tiesību nozarēs īpašuma arests kalpoja tikai par sprieduma izpildīšanas līdzekli, t.i., tika uzlikts zināmam īpašumam pēc sprieduma pieņemšanas.
Pastāv arī citas atšķirības starp šo divu tiesību sistēmu valstīm: angļu tiesībās netiek pieļauts t.s.”māsaskuģa” (sistership) arests, t.i., tam pašam īpašniekam piederošā cita kuģa arests. Angļu tiesībās netiek ņemta vērā prasības pamatojuma pietiekamība, nepastāv stingras prasītāja atbildības par kļūdaino arestu, netiek ņemtas vērā trešo personu intereses un aresta efekts uz šīm personām.
Turpretim civiltiesību sistēmas valstīs prasītāja atbildība par nepamatotu arestu ir stingrāka un dažās valstīs tiek ievērotas arī trešo ieinteresēto personu tiesības uz atlīdzību. Tiek pieļauts arī “māsaskuģa” arests.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties