Krusta kari ir reliģiski militāra kolonizācijas kustība 11. – 13. gs. Krusta kariem bija gan garīga, gan laicīga rakstura cēloņi (politiski, saimnieciski, sociāli) taču laika gaitā materiālās intereses kļuva dominējošās. Tapēc arī darba mērķis ir izpētīt Krusta kara cēloņus, norisi un ietekmi.
Visnopietnāko pretestību Latvijas teritorijā ordenim izrādīja kurši un zemgaļi. Tādēļ arī darbā tiek aplūkota Krusta karu norise Kuršu (Kurzemes) teritorijā.
Lai izprastu Krusta karu darbību Kuršu zemēs ir nepieciešams zināt Krusta karu būtību un aizsākumus Baltijas reģionā, tapēc arī pirmā nodaļa ir vispārīgs Krusta karu raksturojums. Taču otrā nodaļa ir tieši par notikumiem Kuršu zemēs. Kā jau katrā vēstures notikumā, īpaši karos ir bijušas personas un kaujas, kuras tiks aplūkotas trešajā nodaļā.3
1.Krusta kari un to aizsākums Baltijas reģionā
Krusta kari ir reliģiski militāra kolonizācijas kustība 11. – 13. gs. Krusta kariem bija gan garīga, gan laicīga rakstura cēloņi, bet laika gaitā materiālās intereses kļuva dominējošas. Pirmos Krusta karus organizēja katoļu baznīca, lai cīnītos ar neticīgajiem (musulmaņiem) un atbrīvotu kristiešu Svētās vietas Palestīnā. Krusta karu propagandā tika apvienota svētceļojuma un svētā kara ideja. …