Agrāk vai vēlāk jebkuras firmas īpašnieks nokļūst situācijā, kad viņa uzņēmuma darbības rezultāti sāk krietni atšķirties no vēlamajiem. Simptomi, kas par to liecina, ir tādu problēmu skaita pieaugums, kuru risināšanai katastrofāli trūkst laika, tehnoloģisku, kadru, finanšu un citu resursu. Reizēm šķiet, ka pasaules likumi ir mainījušies – darbības, ar kurām līdz šim gūti labi rezultāti, tagad, labākajā gadījumā, vispār neietekmē notikušo.
Krīzes biznesā ir tikpat nenovēršamas kā cilvēka slimības, un to rašanās ir saistīta ar paša biznesa būtību. Jūtot problēmu pieaugumu un nezinot pareizus to risināšanas modeļus, firmas īpašnieks parasti sāk enerģiski kaut ko darīt vai nedara vispār neko, cerot, ka visas problēmas atrisināsies pašas no sevis. Diemžēl gan pirmais, gan otrais uzvedības modelis nesekmē situācijas atrisināšanu.
Krīzi nav iespējams novērst pilnībā, tomēr, profesionāli pārzinot organizatoriskās attīstības likumsakarības, iespējams to agrīni diagnosticēt, lai rīkotos pareizi un konsekventi.
Ja to ņem vērā, organizatoriskā krīze palīdzēs ar minimāliem zaudējumiem pāriet uz nākamo attīstības posmu. Krīzi var izmantot kā iespēju “slēpto defektu” diagnostikai un visu uzņēmuma darbības virzienu radikālai pozitīvai atjaunošanai. Interesanti, ka ķīniešu alfabētā hieroglifs “krīze” sastāv no diviem hieroglifiem – “bīstamība” un “iespēja”. …