Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
  • Kritēriju kopas čigānu (romu) tautības sociālo problēmu idenficēšanā

     Novērtēts!

    Referāts8 Socioloģija

2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:315967
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 31.08.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 9 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Viņpus kalna mežā, ielejā pie straujas upītes, uz paprāva, zāļaina laukumiņa, kuru no visām pusēm ieņem simtiem gadu vecas egles - ir apmeties čigānu bars. Noiesim garā pie viņiem un aplūkosim tos visā tuvumā...
Baltijas Vēstnesis, 1903., nr. 14 4

Viena no pastāvošajām minoritātēm Latvijā ir čigāni (romi), kurai ir sava vēsture mūsu valstī un dažāda ir tās līdzdalība un loma Latvijas kopīgās attīstības gaitā. Pētījumi liecina, ka sabiedrības acīs čigānu (romu) tautības ļaudis pārsvarā tiek uzlūkoti ar ievērojamu stereotipu devu – čigāni (romi) klaiņo, čigāni (romi) ubago, čigāni (romi) zīlē, čigāni (romi) apkrāpj, čigāni (romi) zog. Nacionālie un etniskie jautājumi ir visai sarežģīti un attiecībā uz tiem ir dažādi aizspriedumi, kas pārsvarā balstīti uz nepietiekamām faktu zināšanām, un reālās situācijas neizpratni.
Vēsturiskie cēloņi (apmešanās vietu maiņa) ir izraisījuši negatīvu sabiedrības attieksmi pret čigāniem (romiem), tāpēc ir radušies stereotipi un tas liedz labāk un veiksmīgāk čigāniem (romiem) integrēties Latvijā, sevišķi darba tirgū.
Mūsuprāt, ir nepieciešams veikt dažādu politisku un sociālu pasākumu kopumu, čigānu( romu) tautības pārstāvju nodarbinātības veicināšanai un integrācijai darba tirgū.
Integrācija - atjaunošanas stāvoklis, iekļaušanās kādā sabiedrībā. Stāvoklis, kad atsevišķas diferencētas daļas ir savstarpēji saistītas vienotā veselumā (sistēmā).
Integrācija ir vērsta uz indivīda un dažādu grupu savstarpējo saprašanos un sadarbību Latvijas valsts tiesiskajā sistēmā, balstoties uz latviešu valodu kā valsts valodu, uz lojalitāti pret Latvijas valsti. Integrācijas mērķis ir veidot demokrātisku, saliedētu pilsonisku sabiedrību, kas balstās uz kopējām pamatvērtībām. Integrācija ir stāvokļa uzlabošanās, tendence sabiedrisko procesu attīstībā no sliktāka uz labāku, daudzām nodalītām daļām kļūstot savstarpēji saistītām, ja šāda savstarpējā saistība veicina attīstību un mazina savstarpējo saišu veidošanu kavējošus vai traucējošus faktorus. Integrācija indivīda līmenī izpaužas pieaugošās cilvēktiesību un brīvību faktiskās īstenošanas iespējās, kā arī pieaugošā indivīda līdzdalībā sabiedrībā un atbildībā par to.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties