Secinājumi
1.Tiesību teorija pēta juridisku atbildību, jo pastāvot tiesību un pienākumu sistēmai, pastāv arī atbildība par šīs sistēmas pārkāpumiem.
2.Juridiskā atbildība ir cieši saistīta ar likumpārkāpumu, jo juridiskā atbildība ir sekas, kas rodas personai, pārkāpjot tiesību normas.
3.Juridiskas atbildības sekas var būt personiskā rakstura sekas, mantiskā rakstura sekas un organizatoriskā rakstura sekas.
4.Atkārība no tā, kādu tiesību normu pārkāpj cilvēks, izšķir 4 juridiskās atbildības veidus: kriminālatbildība, administratīvā atbildība, disciplinārā atbildība un civiltiesiskā atbildība.
5.Par tiesisku pārkāpumu persona saskaras ar tiesiskām sekām, kuros piemēro, pamatojoties uz tiesas lēmumu un saskaņā ar likumiem Tikai noteiktajos gadījumos sodu nosaka prokurors, sastādot priekšrakstu par sodu.
6.Kriminālatbildība piemērojama tikai tad, ja ir konstatēts kriminālpārkāpuma fakts.
7.Kriminālatbildība atšķiras no citiem atbildības veidiem ar lielāku soda bardzību.
8.Visas personas par izdarīto noziegumu atbild saskaņā ar likumu, tādējādi ir īstenots vienlīdzības princips likuma priekšā.
9.Pie kriminālatbildības nav saucama persona, kas nozieguma izdarīšanas laikā bija nepieskaitāmības stāvoklī.
10.Pie kriminālatbildības saucama un sodāma persona, kas līdz nozieguma izdarīšanas dienai sasniegusi 14 gadu vecumu.
11. Kriminālatbildība draud tikai fiziskai personai, bet juridiskai personai var piemērot citus piespiedu ietekmēšanas līdzekļus.
12.Personas vaina rodas personas prettiesiskas rīcības rezultātā. Prettiesiska rīcība- ir darbība vai bezdarbība, kas aizskar citas personas tiesības.
…