Savā darbā rakstīšu par krimināltiesību vēsturisko attīstību 20. gadsimtā, jo tieši šis gadsimts bijis visnozīmīgākais un notikumiem bagatākais tiesību attīstības jomā. Šā laikaposma notikumi ir sekmējuši krimināltiesību izaugsmi līdz mūsdienu līmenim.
Īsumā raksturojot tiesisko attīstību Latvijā var teikt, ka neskatoties uz daudzajām konfliktsituācijām un politisko spēku pretrunām, tā risinās vienmērīgi.
Nacionālās neatkarības periodā no 1919.gada vispirms ir spēkā no Krievijas pārņemtais 1903.gada Sodu likums. 1933.gadā tiek izstrādāts Latvijas Sodu likums, kura pamatā ir taspats 1903. gada Krievijas Sodu likums, kurš ir pārveidots un piemērots tālaika apstākļiem un politiskajiem notikumiem.
Kārļa Ulmaņa diktatūra ir nopietns šķērslis tiesiskas valsts attīstībai, un vācu okupācija 1940.gadā lielā mērā kavē krimināltiesību pozitīvu virzību. Pēc 1944.gada Latvijā spēkā ir padomju krimināltiesības, kurās pārsvarā dominē nevienlīdzības princips un nedemokrātiska attieksme prêt apkārtējiem. Pēc neatkarības atgūšanas 1990.gadā Latvijas valsts tiecas pēc savas nacionālās identitātes arī krimināltiesībās. …