SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Krimināltiesības un ar tām saistītās zinātnes un likumi, attīstoties apkārtējai pasaulei, at-tīstās un mainās tai līdzi. Ko apliecina regulāras izmaiņas, papildinājumi un grozījumi Kriminālli-kumā.
Krimināltiesības ietekmē daudz dažādi faktori, kas nosaka tās intereses, kuras tiek aiz-sargātas ar likumu. Taču visos laikos krimināltiesības ir aizsargājušas no noziedzīgiem apdraudē-jumiem personu un tās intereses, vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību, valsts politisko un eko-nomisko pamatu.
Tāpat Krimināltiesības nav izolētas, bet gan tās mijiedarbojas ar citām zinātnēm un pa-pildina viena otru.
Šī darba procesā noskaidrojot galvenās krimināltiesību funkcijas, autore secina, ka liela uzmanība tiek pievērsta tieši tām funkcijām, proti, audzinošajai un preventīvajai, kam vajadzētu atturēt indivīdu no noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas.
Tāpat Krimināltiesību pamatprincipi paredz, ka likuma un citu normatīvo aktu ievērošana un izpildīšana ir saistoša viesiem pilsoņiem. Tai pat laikā literatūrā likumu un normatīvo aktu ap-rakstīšanai, kā arī pašos likumos, tiek izmantota zinātniska un juridiska valoda, kas ne visiem ir pazīstama un viegli uztverama. Līdz ar to rodas jautājums, ja likuma precīza ievērošana attiecas uz pilnīgi visiem, kādēļ tas tiek aprakstīts valodā, kas saprotama tikai daļai? Autore uzskata, ka in-formācijai, kas skar katra Latvijā dzīvojošā cilvēka tiesības ir jābūt saprotamai, ja ne likuma pan-tos, tad vismaz tos aprakstošā un skaidrojošā literatūrā.
…