IEVADS
Savā kursa darbā autore pētīs Krimināllikuma vēsturisko attīstību 20.gadsimtā,jo tieši šis gadsimts bijis visnozīmīgākais un notikumiem bagātākais tiesību attīstības jomā. Šā laika posma notikumi ir sekmējuši krimināltiesību izaugsmi līdz mūsdienu līmenim.
Autore uzskata, ka strādājot tiesībsargājošo iestāžu jomā, ir ļoti būtiski izzināt krimināllikuma vēsturiskās attīstības nozīmi,sekot līdzi tiesību jaunradei krimināltiesību jomā,tāpēc izvēlējās izpētīt šo aktuālo tēmu.Iegūtās teorētiskās zināšanas autore varēs izmantot savā darbā ,strādājot Valsts robežsardzē.
Pētījuma objekts: Latvijas Krimināllikums.
Pētījums priekšmets: krimināllikuma , krimināltiesību normu attīstība Latvijā .
Darba mērķis: teorētiski izpētīt un novērtēt krimināllikuma uzbūvi.
Darba uzdevumi:
1. izanalizēt juridisko un zinātnisko literatūru krimināltiesību jomā,
2. izpētīt krimināltiesību attīstības procesu Latvijā.
Pētīšanas juridiskās metodes: juridiskās literatūras analīze,tiesu prakses materiālu pētīšana.
1.TIESISKĀS IEKĀRTAS IZMAIŅAS 20.GADSIMTĀ
Latvijas tiesiskā iekārta 20.gadsimtā piedzīvoja četrus “satricinājumus”, kuros pēdējo divu rezultātā radikāli tika mainīta politiskā un tiesiskā iekārta.1 Autore sniegs nelielu ieskatu tajos, lai vieglāk saprastu, ko Latvija ir zaudējusi un transformācijas procesā vēlas atgūt.
1. Līdz ar Latvijas valsts nodibināšanos 1918.gada 18.novembrī valsts iekārta radikāli mainījās: no autokrātiskās Krievijas provinces tā kļuva par neatkarīgu parlamentāru republiku. Par valsts pamatlikumu kļuva Satversme, ko pieņēma 1922.gada 15.februārī. Šī “satricinājuma” rezultātā Latvija pirmo reizi pievienojās Rietumu tiesību lokam.
…