Ievads
Laikā no 18. līdz 19. gadsimtam Krievijai izdevās pārvarēt lielo saimniecisko atpalicību un kļūt par spēcīgu lielvalsti. Pēc mongoļu padzīšanas 15. gadsimtā par Krievijas galvaspilsētu kļuva Maskava. Maskavas kņazi bija bargi un nežēlīgi valdnieki, to viņi bija mācījušies no mongoļiem. Turpmākajos 300 gados cari iekaroja jaunas zemes, un Krievija kļuva par lielāko valsti pasaulē. Tomēr tās rūpniecība un lauksaimniecība bija atpalikusi. Pēc 1861. gada Krievija lēnām sāka modernizēt savu dzīvi, tomēr atšķirība starp tautas nabadzību un cara labklājību bija milzīga. 1917. gada Februāra revolūcija gāza caru. Tā paša gada oktobrī komunisti pārņēma varu. Krievija piedalījās abos pasaules karos. 1922. gadā tika izveidota Padomju sociālistisko republiku savienība (PSRS) un Krievija kļuva par lielāko republiku Padomju Savienībā. Pēc Padomju Savienības sabrukuma 1991. gadā Krievija atkal kļuva pilnīgi patstāvīga.
Mūsdienās Krievija ir lielākā valsts pasaulē pēc platības. Krievijas galvaspilsēta ir Maskava. Krievija aizņem desmito daļu pasaules sauszemes platības- trešdaļu Āzijas un divas piektdaļas Eiropas. Tā sastāv no 21 autonomas (pašpārvaldes) republikas un pāri par 51 apgabaliem. Krievijas plašumos liela klimata un ainavu daudzveidība, no kalniem dienvidos un austrumos līdz plašām zemienēm un varenām upēm ziemeļos un rietumos. Arī iedzīvotāji ir ļoti dažādi, lai gan lielākā daļa no tiem 149,5 miljoniem iedzīvotāju ir krievu cilmes un runā krieviski.
Rakstīt par Krievijas vēsturi no 18. līdz 19. gadsimtam es izvēlējos tāpēc, ka Krievijai ir gara un interesanta vēsture. Es arī agrāk biju interesējies par Krieviju un tās vēsturi. Man šī bija iespēja papildināt savas zināšanas par Krievijas vēsturi.
…