Banka (finansu iestāde) ir specializēts uzņēmums, kas tādā vai citādā veidā piesaista naudu no iedzīvotājiem, organizācijām, citām finansu iestādēm un iegulda šo piesaistīto naudu finansu aktīvos – iesniedz kredītus, iegulda vērtspapīros, nogulda citās bankās, iegulda peļņu nesošos uzņēmumos u.tml.
Banku darbības stabilai darbībai ir nepieciešama ne tikai pastāvošo likumu un normatīvo aktu, grāmatvedības uzskaites principu ievērošana, bet arī banku darbības iekšējās kontroles sistēmas pareiza izveide un šīs sistēmas nepieciešamības apzināšana.
Pēc autora domām, izvelētā darba tēma ir aktuāla, jo patreiz Latvijā aug iedzīvotāju un uzņēmumu interese kredīta saņemšanai. Daudzi uzņēmumi tiek dibināti ar samērā ierobežotu kapitālu, kas praktiski neļauj tiem pilnā apjomā realizēt savu darbību tikai ar pašu kapitālu. Tas rada nepieciešamību piesaistīt un izmantot kredīta resursus. Uzņēmējs, kurš tikai gatavojas sākt uzņēmējdarbību vai vēlas uzlabot un paplašināt sava uzņēmuma darbību, un kuram ir nepieciešami papildus naudas līdzekļi, var realizēt savu ideju ar bankas kredīta palīdzību. Laba iespēja aizņemties naudu bankā arī privātpersonām, lai varētu iegādāties ilglaicīgas lietošanas preces, nopirkt kustamo īpašumu, iegādāties vai remontēt nekustamo īpašumu vai realizēt sapni par savu māju. Darbā ir paskaidroti vienas no Latvijas bankām kredīta izsniegšanas noteikumi. Kreditēšana nav banku pašmērķis, bet gan viens no bankas un klienta sadarbības elementiem.
Darbs tika veltīts Latvijas Unibankas kredītpolitikas galveno tendenču pētīšanai un analīzei.
Šī darba uzdevumi:
1. Raksturot kredītiestāžu darbību regulējošās prasības.
2. Noskaidrot A/s Latvijas Unibankas kredītpolitikas būtību.
3. Aplūkot kredītu izsniegšanas noteikumus privātpersonām. …