Tēmas aktualitāte: mūsdienu pasaulē lielākais cilvēku pūlis ir izmantois finanšu palīdzību no juridiskām un fiziskām personām, kurš saucās „kredīts”, bet tikai maza daļa no šiem cilvēkiem ir apzinājusies ko dara, izmantojot šāda veida palīdzības pakalpojumu. Šo faktuvar apgalvot redzot Latvijas un pasaules finanšu datus, kur parādīts, ka tikai ap 25% cilvēku, kuri paņēma kredītu ir to atdevusi, vai atdod vēl joprojām. Pārēja tauta vienkārši neapzinoties šāda veida palīdzību iekļūst centrāl baku pārādieku uzskaitīšanas datos.
Darba mērķis: atrast un izanalizēt materiālu par kredītu veidiem Latvijā, kredītu problēmām mūsdienu pasaulē.
Darbā tiek risināti vairāki uzdevumi: no praktiskās puses izanalizēt kredītu sistēmu Latvijā; rast risinājumu kā mazināt izsniegto kredītu neatdošanu mūsdienu krīzes situācijā; atrast un parādīt kredītu veidus Latvijā.
Lai sasniegtu izvirzīto mērķi darbā izmantotās salīdzināšanas, aptaujāšanas, analītiskas pētniecības metodes.
Vēsturiski bankas darbības pirmssākumi radās līdz ar tirdzniecības attīstību. Lai norēķinātos par pirkumiem ar svešzemju tirgotājiem, bija nepieciešams mainīt naudu. Tāpēc atsevišķu viduslaiku pilsētu tirgos sāka ieplūst citu zemju nauda un tās mainīšana parasti notika pilsētas tirgus laukumā. Vēsture liecina, ka pirmie naudas mainītāji bija itālieši. Viņi naudas mainīšanas operāciju veikšanai izmantoja galdu vai solu, kuru novietoja tirgus laukumā. Līdz ar to arī termins banka aizgūts no itāļu valodas vārda banco. To var tulkot kā galdu, solu. Tajā gadījumā, ja kāds no tirgotājiem mēģināja naudas mainīšanas laikā piekrāpt savu klientu, viņa galds vai sols tika salauzts. Tādā veidā tika sodīts tirgotājs par negodīgu rīcību un tas jau nozīmēja bankrotu.
Banku rašanās ir saistīta ar to pakalpojumu sniegšanu, kas skāra galvenokārt zelta un citu dārgmetālu glabāšanas un pārvadāšanas problēmas. Zināms, ka uz attālākām vietām to pārvadāšana bija riskants pasākums, jo ļoti bieži ceļā varēja uzbrukt laupītāji un dārgmetālus atņemt. Tāpēc tirgotāju vidū radās doma, vai nevarētu nodot zeltu glabāšanā juvelieriem, kuriem bija uzceltas speciālas dārglietu glabātuves un pagrabi.…