Aizdevumu izsniegšana ieņem nozīmīgu vietu banku darbībā, daudzi bankas darbinieki ir nodarbināti šo operāciju veikšanā, piemēram, pieņemot pieteikumus aizdevuma saņemšanai, organizējot pārrunas ar aizdevuma ņēmēju, pārbaudot to finansiālos rādītājus. Lai šo procesu varētu veiksmīgi veikt, bankas izstrādā kredītpolitiku, kas nosaka kredītu piešķiršanas un atmaksāšanas kārtību, izsniegto kredītu uzraudzības kārtību, kredītu kvalitātes novērtēšanas kritērijus. Tas nozīmē, ka banka izstrādā savu kredītpolitiku un tā ir balstīta uz Latvijas bankas norādījumiem. Nepilnīga kredītpolitika un attīstības stratēģijas trūkums pastiprinātas konkurences apstākļos kavē jebkuras bankas attīstību.
Lai Latvija kļūtu par attīstītu valsti ar augstu dzīves līmeni ir jāveicina uzņēmējdarbības attīstība, bet uzsākt uzņēmējdarbību ir gandrīz neiespējami bez aizdevumu ņemšanas, jo 20. gadsimta 90. gados Latvijas valdības veiktā naudas reforma, kā arī pēc tam 1995. gadā sekojošā banku krīze cilvēku naudas ietaupījumus krietni samazināja. Tāpēc tautsaimniecības attīstībā ļoti liela nozīme ir banku kredītresursu pieejamībai un to cenas lielumam.
Patreiz bankas piedāvā ļoti plašu pakalpojumu klāstu klientiem, bet galvenais kredītiestāžu produkts, pēc autora domām, ir kredīts. Savā sākumattīstības stadijā Latvijas bankas, neattīstītas likumdošanas, nepietiekošas pieredzes dēļ, cieta lielus zaudējumus izsniegto kredītu dēļ. Kredīti tika izsniegti nepietiekami novērtējot kredītņēmēja maksātspēju, kredīta nodrošinājumu u.c. Bankām nebija iespēju novērtēt arī klientu kredītvēsturi, jo tādas nebija un tā tikai sāka veidoties kā arī finansiālo stabilitāti. Sākotnēji bankām nebija pietiekoši izstrādāta kredītpolitika. Vairumā gadījumu kreditēšanas noteikumus bankas neizstrādāja pašas, bet ņēma par pamatu ārvalstu banku pieredzi, kura vairākums gadījumu Latvijas apstākļos nedarbojās pietiekoši efektīvi.…