Ievads
Pašlaik kreditēšanas attistība klūvusi īpaši aktuāli, jo pēdējos gados izsnietgo kredītu apjomi krietni palielinājas. Tā izsniegto banku kredītu apjoms pret IKP 2005. gadā sastādija 48%, savukārt 2006. gadā palielinājas, salīdzīnot ar iepreikšajo gadu par 30%. Strauji samazinājas izsniegto kredītu īpatsvars 2007. gadā un tas bija 58%.
Kredītēšanas attīstība ir aktuāla, jo Latvijas ekonomikai strauji attīstoties arvien vairāk pieaug pieprasījums pēc ievērojamām ilgtermiņa un īstermiņa finanšu investīcijām uzņēmējdarbības uzsākšanai vai paplašināšanai, patēriņu kredītiem, zemes gabalu iegādei, cēltnicībai, dažādu rekonstrukciju projektu realizācijai utt.
Šobrīd jautājums parkreditēšanu ir kļuvis aktuāls, jo iedzīvotājiem ir palielinājies ienākumu līmenis un tādēļ viņi var lielāku savu ienākumu daļu veltīt jaunai mājai vai tehnikas iegādei, lai uzlabot dzīvības apstakļus.
Ir nepieciešams izanalīzet ar kādiem tempiem pieauga kredītēšana, kā izmainījas procentu likme un kādi riski bija sastopāmie ar kredīta izsniegšanas pieaugumu pēdējos gados.
Pētījuma mērķis: Izanalizēt Latvijas banku sektora kreditēšanas dinamiku kopš 2005. gada līdz šodienai; izskatīt kredītu % likmju dinamiku ; izskatīt hipotekārās kreditēšanas dinamiku; izskatīt kredīta izsniegšanas kārtību un uzraudzīb, noteikt kreditēšanas riskus.
Pētījuma galvenie uzdevumi:
- izanalizēt hipotekārās kreditēšanas sistēmas teorētiskos aspektus;
- veikt esošās hipotekārās kreditēšanas sistēmas novērtējumu Latvijā;
- izanalizēt kredītes izsniegšanas apjomu kopš 2005.- 2007. Gadā;
- izskatīt procentu likmju dinamiku 2005.- 2007. Gadā;
- noteikt kredītriskus;
- analizēt kādi kredītriski pastavēja pēdējos gados Latvijā.
Pētījuma objekts ir kreditēšana Latvijā.
Pētījuma priekšmets: kreditēšanas attīstība un tendences Latvijā.
…