Pasaulē vairāk vai mazāk ir vērojama ekonomikas augšupeja. Uzņēmēji vēlas un ir gatavi paplašināt pašreizējo darbību vai mainīt tās virzienu, bet tas prasa lielus naudas līdzekļu ieguldījumus, kuru bieži vien uzņēmējiem ir nepietiekamā daudzumā. Apsverot un izrēķinot, viņiem ir jāizšķiras par turpmāko finanšu līdzekļu piesaisti. Var izstrādāt jaunus projektus un pretendēt uz Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem, bet tas ir diezgan laikietilpīgs process. Vienkāršāk un izdevīgāk uzņēmējam ir izstrādāt biznesa plānu, sagatavot visus nepieciešamos aprēķinus un finanšu rādītājus, nodrošināties ar ķīlu un ņemt kredītu bankā.
Kursa darba mērķis ir noteikt kādi ir galvenie kreditēšanas principi un likumdošanas aspekti ņemot kredītu kredītiestādē, un kā aizņēmums ietekmēs uzņēmuma saimniecisko darbību.
Galvenie uzdevumi, lai sasniegtu mērķi:
iepazīties ar SIA “X” saimniecisko darbību;
veikt finanšu koeficientu aprēķinu;
izstudēt Latvijas Republikas likumus un normatīvos aktus, kas regulē kredītiestādēs kredītu izsniegšanas kārtību;
izlasīt un analizēt literatūras avotus, kuros ir norādes uz kredīta nodrošinājuma veidiem un prasībām.
Darba beigās secināt, kā aizņēmums no kredītiestādes atspoguļosies uzņēmuma saimnieciskajā darbībā un vai tas nesīs gaidāmo peļņu.
Uzņēmums “X” sākotnēji reģistrēts Uzņēmumu reģistrā kā IU, kas nodarbosies ar mazumtirdzniecību. Sākotni uzņēmuma dibinātājs atver tirdzniecības vietu tirgū, un tā ir viņa pastāvīgā darba vieta. Tad parādās iespēja nomāt telpas. IU īpašnieks šo iespēju izmanto, lai uzsāktu uzņemējdarbību un atvērtu veikalu. Veikala atvēršanai tiek iegādāti pamatlīdzekļi un preces. Darbā tiek pieaicināti divi pārdevēji. Šī paša gada beigās rodas iespēja iegādāties vēl viena veikala telpas. Līdz ar to uzņēmums sāk strauji paplašināties. Rodas nepieciešamība pieņemt darbā grāmatvedi uz pusslodzi. Vēlāk tiek nopirkts arī ēkas otrais stāvs, kur ierīko noliktavu un biroja telpas. Laikam ejot, paplašinās arī piedāvāto preču klāsts. …