Tautsaimniecības izaugsme, kas jau vairākus gadus vērojama gan pakalpojumu, gan arī ražojošajā sektorā, nav iespējama bez papildu finansējuma, ko sniedz banku kredīti
Kreditēšana ir neatņemama saimnieciskās attīstības sastāvdaļa un ir viens no mūsdienu ekonomikas atbalsta punktiem.
Kredītus izmanto gan valstis un valdības, gan lieli un mazi uzņēmumu, gan arī privātpersonas. Pateicoties tam, pirmkārt, rodas labvēlīgas iespējas kapitāla pārplūdei no mazāk ienesīgām ekonomikas nozarēm uz ienesīgām; otrkārt, tās paātrina preču realizāciju; treškārt, samazina ar naudas apgrozību saistītas izmaksas; ceturtkārt, sekmē kapitāla uzkrāšanu.
Studiju darba tēma „Kredīta būtība un loma Latvijas ekonomikā” es izvēlējos rakstīt tāpēc, ka katras valsts attīstība nav iespējama bez kreditēšanas palīdzības, kura sekmē valsts ekonomikas situācijas uzlabošanos, uzņēmējdarbības vides attīstību un stimulē iedzīvotāju labklājības līmeni.
No izsniegto kredītu apjoma ir atkarīga tautsaimniecības attīstība. Kreditējot tādas tautsaimniecības nozares kā apstrādājošo rūpniecību, tirdzniecību, transportu un sakarus, lauksaimniecību un citas nozares, šīm nozarēm rodas iespēja paplašināties, paātrināt preču realizāciju, iegādāties augstražīgāku tehniku u ražot kvalitatīvāku produkciju.
Mana studiju darba mērķis ir izpētīt kredīta nepieciešamību un nozīmi Latvijas ekonomikā.
Lai sasniegtu studiju darba mērķi ir jāveic sekojoši uzdevumi:
1.jāizpēta kredīta būtību un lomu;
2.jāizanalizē izsniegto kredītu dinamiku, to sadalījumu pa nozarēm un grupām;
3.jāizpēta Latvijas komercbanku piedāvātos kredīta veidus un ar to saistītu risku;
4.uz analīzes un izpētes pamata izdarīt secinājumus par kreditēšanas nepieciešamību.…