. Kravas pārvadātāja un nosūtītāja pienākumi.
Katram kravas pārvadātājam, pirmām kārtām ir jāzina elementārās lietas, piemēram, kāda ir maksimāli pieļaujamā kravas masa, kuru atļauts pārvadāt ar vadāmo transporta līdzekli, lai ar savu rīcību neapdraudētu citus satiksmes dalībniekus un nenonāktu konfliktā ar ceļu satiksmes noteikumiem un citiem normatīvajiem dokumentiem, kas nosaka ierobežojumus kravas pārvadāšanai. Kā piemēram, ceļu satiksmes noteikumos ir paredzēts, ka kravas masa un slodzes sadalījums uz asīm nedrīkst pārsniegt attiecīgā transportlīdzekļa izgatavotāja lielumus. Un to ceļu satiksmes dalībniekam vajadzētu ievērot, jo citādi kravas pārvadātājs kļūst bīstams ceļu satiksmes loceklis.
Pārvadātājam iepriekš saskaņotā laikā jānodod autotransporta līdzeklis, kas ir lietošanas kārtībā, derīgs attiecīgā veida kravas pārvadāšanai un atbilst sanitārajām prasībām. Autotransporta līdzekļa derīgumu attiecīgā veida kravas pārvadāšanai nosaka nosūtītājs. Gadījumos, ja tiek atklāti autotransporta līdzekļa trūkumi, kas var ietekmēt kravas saglabāšanu pārvadājuma laikā, nosūtītājs ir tiesīgs atteikties no kravas iekraušanas šādā autotransporta līdzeklī. Kravu transportlīdzekli novieto un, ja nepieciešams, nostiprina atbilstoši Ministra kabineta noteiktajām prasībām tā, lai krava:
neapdraudētu ceļu satiksmes dalībniekus, nenokristu un nevilktos pa ceļu;
vadītājam neierobežotu pārredzamību;
neietekmētu transportlīdzekļa stabilitāti un neapgrūtinātu tā vadīšanu;
neaizsegtu ārējās apgaismošanas ierīces, gaismas atstarotājus, numuru un pazīšanas zīmes, kā arī netraucētu uztvert signālus, ko rāda ar roku;
neradītu troksni, nesaceltu putekļus un nepiesārņotu vai nepiegružotu apkārtējo vidi.1
…