Aizvien vairāk cilvēki pasaulē pēta krāsu ietekmi uz cilvēku. Izrādās, ka krāsas mums var ne tikai patikt vai nepatikt, tās var ne tikai ietekmēt mūsu garastāvokli, bet tās dziednieciski var iedarboties arī uz mūsu veselību. Ir atklāts, ka katrai krāsai ir savs viļņu garums, kas fizioloģiski mūs ietekmē. Piemēram, lai cilvēki ātrāk atgūtos slimnīcās no nomācošas slimošanas, slimnīcu palātām būtu jābūt maigi rozā krāsā, jo tā veicina ātrāku atveseļošanos. Interesanti likās uzzināt, kā krāsas ietekmē mūsu emocionālo noskaņojumu jeb garastāvokli. Protams, ka visiem cilvēkiem tas nevar būt vienādi. Nevar viena noteikta krāsa uzlabot visu cilvēku garastāvokli vienādi. Ir jābūt vēl kādam nosacījumam, kas ietekmētu krāsu izvēli, atbilstoši garastāvoklim vai arī spētu to izmainīt.
Katram cilvēkam darbaspējas ir aktīvākas kāda noteiktā dienas daļā – vai nu no rīta vai vakarā. Tādēļ cilvēkus arī dēvē par “cīruļiem” un “pūcēm”. Likās svarīgi izpētīt kā krāsas ietekmē emocionālo noskaņojumu jeb garastāvokli, atkarībā no cilvēka bioritma tipa.
Pētnieciskā darba “Krāsu ietekme uz garastāvokli cilvēkiem ar dažādu bioritma tipu mērķis – noskaidrot kā krāsas ietekmē cilvēku garastāvokli ar dažādu bioritma tipu.
Pētnieciskā darba “Krāsu ietekme uz garastāvokli cilvēkiem ar dažādu bioritma tipu” hipotēze – cilvēku garastāvokli, atkarībā no viņu bioritma tipa, ietekmē atšķirīgu krāsu izvēle.
Pētnieciskā darba “Krāsu ietekme uz garastāvokli cilvēkiem ar dažādu bioritma tipu” darba uzdevumi ir:
1)analizēt un izveidot teorētisko materiālu par krāsu fizioloģisko un psiholoģisko nozīmi;
2)analizēt un izveidot teorētisko materiālu par cilvēka garastāvokli jeb emocionālu noskaņojumu un bioritma īpatnībām
3)izveidot interviju, lai noskaidrotu katra respondenta bioritma tipu;…