Pasaule bez krāsām būtu garlaicīga. Grūti arī tajā dzīvot. Gaismā ir smalki, neredzami viļņi, un katram vilnim ir savs viļņa garums. Katra krāsaina gaisma sastāv no dažāda garuma viļņiem, kurus mūsu acis spēj uztvert. Baltā gaisma – saules gaisma īstenībā ir visu varavīksnes krāsu sajaukums jeb kombinācija. Sarkano, zaļo un zilo krāsu sauc par pamatkrāsām. Tas ir tāpēc, ka tu vari sajaukt sarkano, zaļo un zilo krāsu dažādās attiecībās, lai iegūtu jebkuru spektra krāsu. Šīs krāsas var sajaukt, lai iegūtu jebkuru krāsu, izņemot balto.
Krāsu gredzenu veido pamatkrāsas, papildkrāsas un terciārās krāsas. Var pievienot balto krāsu, lai iegūtu gaišākus šo krāsu toņus, vai melno krāsu, lai radītu tumšākas nokrāsas, Jebkuras trīs krāsas, kas gredzenā atrodas blakus, uzskata par „radniecīgām’’. Tās labi saskan un veido harmonisku iespaidu istabā. Gredzena pretējās pusēs esošās krāsas ir papildinošās – tās veido kontrastu, radot dramatiskas un uzkrītošas krāsu kombinācijas.
Nokrāsojot augstus griestus tumšākā krāsā nekā sienas, tie šķitīs zemāki. Turpretim gaišā krāsā krāsoti zemi griesti uz tumšāku sienu fona liksies augstāki, sevišķi – ja krāsu pāreja ir gleznu līstes augstumā. Krāsojot istabas elementus (paneļus, logu aplodas vai grīdlīstes) vienas krāsas dažādos toņos vai radniecīgās krāsās, iegūst mierīgu noskaņu, bet, izmantojot papildkrāsas, rada uzmundrinošu iespaidu. Spēcīgas tumšas krāsas rada mājīguma sajūtu, it sevišķi tad, ja tās pārtrauc smalki tapsējuma iestarpinājumi. Spoguļi it kā paplašina mazas istabas.
Neitrālās krāsas, kas neparādās uz krāsu gredzena, ir balta, melna, pelēka un bālie toņi, to skaitā krēmkrāsa un smilškrāsa. Šīs krāsas ir lielisks fons spēcīgākām, iedarbīgākām krāsām.
…