Krāsaino metālu un dārgmetālu attīstības īpatnības biržās
No vienas puses tas ir zelts, tirdzniecība ar kuriem bieži tiek veikta uzkrājumu veidošanas dēļ. Tā kā dārgmetālu ieguve ir ierobežota, tāpēc tie saglabā savu vērtību, neskatoties uz ekonomiskām aktivitātēm.
No otras puses tie ir rūpniecības metāli, kā varš, alumīnijs, cinks, alva, niķelis, spāre. Darījumi ar tiem tiek veikti ar mērķi tos pārstrādāt. Tāpēc to vērtība ir atkarīga no pieprasīju un piedāvājuma svārstībām attiecīgajā tirgū.
Dažiem metāliem, piemēram, sudrabs, piemīt divējādas īpašības. Katrā periodā, atkarībā no ekonomiskiem nosacījumiem, sudrabu uztver kā dārgmetālu, vai kā rūpniecības metālu. Par papildus vērtības faktoru sudrabam kļuva to strauja ieguves samazināšanās, sakarā ar pamat atradņu izzušanu.
Katra metāla liktenis biržas tirgū ir atšķirīgs. Daži metāli, piemēram, varš, vienmēr atrodas biržā, citi, piemēram, alva, aizgāja un atkal atgriezās biržā. Paši jaunākie metāli biržā ir alumīnijs un niķelis.
Atšķirībā no rūpniecības metāliem, dārgmetāli ir daudzu valstu biržās. Krāsaino metālu tirdzniecība ir koncentrēta Lielbritānijas un ASV biržās, ar strauju angļu tirgus pārsvaru. Dārgmetālu tirdzniecība notiek daudzās ASV, Eiropas un Dienvid - austrumu biržas laukumos, taču vadošo lomu spēlē amerikāņu biržas.
Krāsaino rūpniecības metālu tirdzniecība biržās
Tirdzniecības īpatnības Londonas metālu biržā
19.gadsimtā Anglija importēja lielu daudzumu dažādu krāsaino metālu uz Āfriku, Āziju un Dienvidameriku.
…