Loģistikas mērķis ir paaugstināt organizācijas darbības efektivitāti un ekonomiju kopumā, nodarbojoties ar materiālu resursu plūsmas pārvaldi. Izpētes priekšmeti nav produktu resursi kā tādi, bet gan to kustība laikā un telpā. Tieši kustība, kā izpētes objekts atļāva loģistikai ieņemt vietu, kā pastāvīgai zinātnei.
Loģistikas pirmā funkcija ir piegādāt patērētājiem pieprasīto preci vajadzīgā daudzumā, noteiktajā laikā un vietā. Pats nozīmīgākais servisa raksturojums ir pieprasīto preču klātbūtne pārdevēja noliktavā.
Loģistikas otrā funkcija ir minimizēt investīcijas krājumos, vienlaicīgi minimizējot ar to iegādi un uzturēšanu saistītas izmaksas.
Loģistikas trešā funkcija: radīt vienotu uzņēmuma darbības plānošanas sistēmu, kura organiski savieno preču pieprasījumu ar ražošanu un materiālu piegādi [3].
Lai uzņēmums varētu optimizēt savus resursus tam vajag analizēt uzņēmuma darbību. Viens no izpētes objektiem ir krājumu lieluma noteikšana. Nosakot optimālo krājumu daudzumu uzņēmums iegūst papildus brīvos līdzekļus. Toties lai notiktu šo optimālo lielumu, vajadzīga visa uzņēmuma darbības analīze, kādā jomā strādā uzņēmums, kādas ražošanas tehnoloģijas izmanto uzņēmums, kādā ekonomiska vidē tas atrodas un citi faktori. Loģistikas krājumu izveide ir atkarīga no paša uzņēmuma nolemtā servisa līmeņa uzturēšana gan firmas iekšieni, gan ar organizācijām no ārpuses. Uzlabojot servisa līmeņa kvalitāti jāatceras, ka tas viss maksā konkrētus resursus, kurus pārvēršot naudas vienībās noteiks uzņēmuma konkurēt spēju piegādes saņemšanā un produkcijas noietā, to visu summējot nonākam pie peļņas un zaudējumiem.
…