Secinājumi un priekšlikumi
Darba gaitā tika izanalizēta Latvijas Krājbankas mārketinga vide un stratēģijas, kā arī plānota iespējama nākotnes darbība. Darba mērķis tika sasniegts un izvirzītie uzdevumi izpildīti.
Tika veikta mārketinga makro un mikro vides analīze, kur bija analizēti konkurentu darbība, pircēju uzvedība, ekonomiska, demografiskā, politiski – tiesiskā situācija, novērtēta tirgus ietilpība un veikta SWOT analīze. Konkurentu skaits nozarē ir liels, līderis nozarē ir Swedbanka. Latvijas Krājbanka ieņem stabilas pozīcijas 5 līderu banku vidū, uzņēmums ātri, strauji attīstās.
Pateicoties veiksmīgi īstenotajai bankas stratēģijai, izdevīgajiem finanšu produktiem, kā arī augstajam klientu servisa līmenim, jau vairākus gadus Latvijas Krājbanka aktīvu, kredītportfeļa un noguldījumu izaugsmes pieaugums ievērojami pārsniedz banku sektora vidējos rādītājus.
Ar SWOT analīzes palīdzību noteicām uzņēmuma iekšējo stiprumu, iekšējo vājumu, ārējās iespējas un ārējos draudus. Vajadzētu paplašināt tirgu, piesaistot arī pārējos tirgus segmentus, jo šobrīd Latvijas Krājbanka koncentrējas uz Latvijas rezidentiem, privātpersonām, lielajiem un mazajiem uzņēmumiem. Iekšējo stiprumu vajadzētu noturēt un vēl pilnveidot. Šobrīd esošais iekšējais vājums, kas saistīts ar darbinieku pieredzes trūkumu un biežu speciālistu maiņu, iespējams, var pāraugt stiprumā, darbiniekus var apmācīt un likt tiem strādāt tieši pēc tādām metodēm, kā vēlas uzņēmums, jo viņiem nav iepriekšējas pieredzes. Kā arī ar pārliecinošu un uzlabotu menedžmentu iespējams panākt personāla nostiprināšanos, kā arī to, ka speciālisti tik bieži nemaina savu darba vietu.
Veicot Tirgus segmentēšanu, preces pozicionēšanu, sastādot Bostonas konsultantu grupas matricu un General Elektric modeli, tika izvirzītas sekojoši mārketinga mērķi: Bankai jāsaglabā klientu apkalpošanas vietas visos rajonu centros, līdz ar pakalpojumu attīstību, īpaši, elektronisko norēķinu pakalpojumu attīstību, samazinās klientu plūsma bankā, kas dod iespēju par uzņēmuma Latvijas Krājbankas “Veiksmes atslēgu” var uzskatīt stabila uzņēmuma imidžu, kas liek klientiem uz to paļauties un uzticēties bankai. Tas piesaista arī jaunus klientus.
Lai palielinātu tirgus daļu un piesaistīt vairāk klientu vajadzētu samazināt izmaksas, lai nepaaugstināt, vai samazināt pakalpojumu cenas (salīdzinājumā ar konkurentiem). Noteikti jāsaglabā labu pakalpojumu kvalitāti.
…