Ievērojot izvirzīto darba mērķi, autore nosaka mērķa sasniegšanai risināmos uzdevumus:
1.apskatīt KNAB vēsturisko attīstību;
2.izanalizēt KNAB izveidošanas priekšnoteikumus;
3.apskatīt KNAB tiesisko reglamentāciju, funkcijas, kompetenci un struktūru;
4.izvērtēt KNAB darbību.
Lai sasniegtu mērķi un izpildītu uzdevumus, autore izvēlas pētījuma metodes, kas atbilst pētījuma objekta un priekšmeta īpatnībām:
1.analītiskā (zinātniskās literatūras, dokumentācijas analīze);
2.vēsturiskā (KNAB izveidošanas vēsture);
3.aprakstošā metode, veicot KNAB lomas un vietas izpēti Latvijā. Tāpat arī apskatot KNAB struktūru, funkcijas, kompetenci;
4.salīdzināšanas metode tiks pielietota apskatot KNAB darbības rezultātus.
Pētījuma bāze – Nacionālie tiesību akti, juridiskā un zinātniskā literatūra, publikācijas, interneta resursi.
I. Nodaļa. KNAB vēsturiskā attīstība
Korupcijas novēršanas likums Latvijā stājās spēkā 1995.gada 25.oktobrī. Tajā pirmoreiz tika sniegts korupcijas jēdziena skaidrojums. Likuma izpildes kontrole bija Valsts ieņēmumu dienesta kompetencē. Lielākoties tika kontrolēta amatpersonu deklarāciju iesniegšanas kārtība un amatu savienošanas ierobežojumu ievērošana. Pirms minētā likuma pieņemšanas atsevišķas pretkorupcijas normas ietvēra 13 dažādi Augstākās padomes un Saeimas pieņemti normatīvie akti. Bet 1997.gadā darbu uzsāka Korupcijas novēršanas padome, kuras uzdevums bija izstrādāt vienotu korupcijas novēršanas politiku valstī. 1998.gadā valdība apstiprināja pirmo Korupcijas novēršanas programmu. Programmā bija noteikti pretkorupcijas uzdevumi, kurus tika uzdots realizēt tiesībsargājošām, valsts un pašvaldību iestādēm.
1999.gadā Korupcijas novēršanas padomē tika skatīts jautājums par priekšnoteikumiem neatkarīgas korupcijas novēršanas un apkarošanas institūcijas izveidošanai. Valdība izveidoja darba grupu, kuras uzdevums bija sagatavot ziņojumu par nepieciešamajiem priekšnoteikumiem korupcijas novēršanas institūcijas izveidošanai. 1999.gada 1.decembrī tika izveidots arī Korupcijas novēršanas padomes sekretariāts, kura galvenais uzdevums bija pastāvīgi nodrošināt Korupcijas novēršanas padomes funkciju izpildi [23.].…