Korupcijas galvenās un redzamākās sekas, ir tās ietekme uz valsts ekonomisko attīstību. Korupcija apgrūtina šai attīstībai izvirzīto mērķu sasniegšanu. Ja tā ir sistemātiska, pat valsts ar bagātīgiem dabas resursiem nespēj attīstīties iedzīvotājiem labvēlīgā veidā.
Korupcija bremzē ekonomisko attīstību, jo tā ir darbība, kas grauj taisnīgumu un vienlīdzību. Tā vājina konkurenci, palielina noziedzību valstī, sekmē finanšu līdzekļu neekonomisku izlietojumu, valsts zaudē ienākumus, jo līdzekļi tiek sadalīti starp personām, kuras savas nelikumīgās darbības rezultātā nemaksā valstij likumā noteikto daļu no ienākumiem. Valsts ekonomika tiek izkropļota, valsts budžets ir nepietiekošs, lai nodrošinātu iedzīvotāju vajadzības. Medicīna, drošība, t.sk. noziedzības līmenis, izglītība – visas šīs sfēras netiek pilnvērtīgi nodrošinātas. No tā cieš valsts iedzīvotāji, kuriem netiek nodrošinātas primārās vajadzības. Var secināt, ka valsts zaudē līdzekļus, kā rezultātā ekonomika neuzlabojas, neattīstās.
Valdība uzspiež noteikumus, apliek ar nodokļiem un ievieš likumus. Privātpersonas un firmas var maksāt kukuļus, lai atbrīvotos no izdevumiem, piemēram, slepeni vienojoties ar nodokļu iekasētājiem vai muitniekiem par iekasējamo summu samazināšanu. Kukuļu, ko maksā, lai izvairītos no noteikumiem, samazinātu nodokļus un apietu likumus, ietekme uz ekonomiku ir atkarīga no pamatsistēmu produktivitātes.…