Kultūra ir fenomens, kas netiek ģenētiski mantota, bet gan apgūta socializācijas rezultātā. Mūsdienās, kad cilvēki savas lielāko dzīves daļu pavada darbā, uzņēmumu vadītājiem ir svarīgi, lai cilvēki tajā justos piederīgi. Tāpat ir jāveicina darbinieku lojalitāti un uzticību savam uzņēmumam. Lai uzņēmums spētu veiksmīgi darboties, darbiniekiem jādarbojas kā vienai komandai, kam ir kopīgi mērķi, kopīgas vispārcilvēciskas vērtības un savstarpēja cieņa. Ja starp kolēģiem ir šādas sajūtas, var jau teikt, ka ir nosprausts pamats veiksmīgai korporatīvajai kultūrai uzņēmumā.
Turklāt jo labāks ir darba klimats starp kolēģiem, jo viņi ir apmierinātāki ar darba vietu, kas rezultātā noved pie augstākas produktivitātes, labākas klientu apkalpošanas. Tas savukārt transformējas klientu apmierinātības līmeņa paaugstināšanā, kas nozīmē lielāku tirgus segmentu, apgrozījuma paaugstināšanas un peļņas palielinājumu. Tātad korporatīvā kultūra sekmē uzņēmuma konkurētspējas paaugstināšanos.
Veidojot vienotu korporatīvo kultūru uzņēmumā, ir svarīgi, lai šis process neveidotos mākslīgi, lai neveidotos pretestība. Darbiniekus ir svarīgi informēt par notiekošo, par pieņemtajiem lēmumiem, kā arī viņiem ir jābūt saprotamam un pieņemam, kāpēc uzņēmums virzās tieši šādā virzienā. Tādēļ ļoti nozīmīgs faktors korporatīvās kultūras izveidē svarīga ir iekšējā komunikācija. Korporatīvās kultūras veidošanas process ir sarežģīts process, jo ne vienmēr var pārņemt citu uzņēmumu pieredzi tās ieviešanā, it sevišķi, ja tie ir ārvalstu uzņēmumi. Jo korporatīvās kultūras veidošanas procesā ir svarīgi ņemt vērā savas valsts apstākļiem, vēsturiskajai attīstībai, politiskajiem un ekonomiskajiem faktoriem, kā arī, ļoti svarīgi – savas tautas mentalitātei un kultūras līmenim.…