Korporatīvā kultūra ir vērtību un pārliecību sistēma, ko pieņem visi firmas darbinieki, apstiprinot to ar sociālo uzvedību attiecībā uz organizācijas darbību. Tā nozīmē organizācijas mērķu un uzdevumu formulējumu, kas ietver darbības misiju, kādu to iztēlojušies paši organizācijas darbinieki. Organizācijai stingri jāformulē veidols, kādā attīstīsies organizācijas tēls nākotnē – pēc gada un pieciem gadiem, jāprognozē, kā veidosies ārējie sakari, kādi būs tās partneri, kas veidos organizācijas ārējo infrastruktūru. Tāpat svarīgi ir apzināties, kas ietekmēs organizācijas korporatīvās kultūras iekšējo integrāciju – kāda būs kolektīva darbības tehnoloģija, tās raksturs, darba principi un metodes. Visai būtiski ir nodrošināt organizācijā labvēlīgu komunikatīvo telpu, radīt ierosmi darbinieku efektīvam darbam, viņu pašaktualizācijai.
Korporatīvās kultūras galvenās sastāvdaļas ir:
Komunicēšanās iespējas - valoda, kas tiek lietota savstarpējos kontaktos; katra darbinieka vieta kolektīvā; kompānijas pamatvērtības; laiks, ko cilvēki tērē firmas labā; darba ētika utt.
Neapšaubāmi, tieši kompānijas vadītāja loma un viņa personības ietekme ir nepārvērtējama korporatīvās kultūras sastāvdaļa.
Korporatīvā kultūra neizveidojas pēkšņi, bet ilgstošā un radošā vadības un darbinieku mijiedarbībā. Korporatīvās kultūras galvenie faktori ir organizācijas rašanās, tās finansiālo resursu veidošanās, darbības tehnoloģija, kas nosaka organizācijas funkcionēšanas veidu, organizācijas vērtības un simboli kā pieteikums un apliecinājums tās kalpotāju sociālās uzvedības regulējošai darbībai.…