SECINĀJUMI
Pēc pētījuma veikšanas, autores secina, ka hipotēze - Kopīgo maltīšu ieturēšana veicina ģimenes saliedēšanos ir apstiprinājusies. Kā arī, jāsecina, ka
1. Ģimene ir sociāla grupa, visu sociālo norišu un attiecību pamats. Cilvēks, kā indivīds ir ģimenes dalībnieks, ka arī ģimene ir nozīmīgs sociālo norišu pamatelements.
2. Ģimeni kā cilvēku grupu veido dalībnieki, kas uzskata sevi par ģimenes locekļiem un atbilstoši rīkojas.
3. Ģimene pilda sabiedrībai svarīgas gan iekšējas, gan ārējas funkcijas, nodrošinot fizisko, emocionālo un sociālo labklājību.
4. Ģimenei ir raksturīga sabiedrībai atbilstoša demogrāfiskā struktūra, ekonomiskā organizācija, reliģiskie uzskati.
5. Katram ģimenē ir kāda loma, lomai ir noteiktas prasības, to ietekmē gan ārējie, gan iekšējie faktori.
6. Socializācija tiek mācīta jau no agrīnā vecuma, ģimene ir galvenie socializētāji. Socializācijas laikā tiek nodota svarīga informācija, vērtības, tradīcijas un citi būtiski elementi, kuri veido personību.
7. Sociologs E. Hjūzs uzsver, ka kopīgas maltītes ir viens no galvenajiem socializācijas procesiem, jo tās laikā ģimenes locekļi sekmē informācijas apmaiņu, robežu nospraušanu, lomu sadali.
8. Ģimenēs kurās kopīgas maltītes tiek ieturētas kopā, atzina, ka tas uzlabo ģimenes savstarpējās attiecības. Ģimenēs, kur attiecības ir neitrālas, kopīgas maltītes neietekmē savstarpējās attiecības.
…