Secinājumi
Analizējot darbaspēka piedāvājumu Latvijā laikā no 2000. līdz 2008. gadam, tika izdarīti šādi secinājumi:
1. Statistisko metožu lietošanu iedala divās pieejās - aprakstošā un analītiskā, kuras tika apgūtas kursā Statistika I un Statistika II.
2. Demogrāfiskā situācija valstī atzīstama par nelabvēlīgu, laikā no 2000. līdz 2008. gadam patstāvīgo iedzīvotāju skaits samazinājies vidēji katru gadu par 14 tūkstošiem.
3. Darbaspēka piedāvājumam ir augošs attīstības virziens, kaut arī patstāvīgo iedzīvotāju skaits sarūk, no tā seko, ka darbaspēka piedāvājumu ietekmē ne tikai kvantitatīvi apstākļi – iedzīvotāju skaita izmaiņas, bet arī kvalitatīvi – izglītība un brīva izvēle.
4. Vienīgi 2005. gadā tika novērots darbaspēka piedāvājuma samazinājums gan vīriešiem, gan sievietēm, veiksmīgi ieintegrējoties Eiropas Savienībā, darbaspēka ģeogrāfiskās mobilitātes dēļ.
5. Bērnu, jauniešu īpatsvars ir mazāks nekā veco ļaužu īpatsvars, tas var radīt negatīvas sekas nākotnē - darba piedāvājuma samazinājumu.
6. Vīrieši sastāda lielāku īpatsvaru darbaspēka piedāvājumā, bet no sieviešu īpatsvara neatšķiras statistiski nozīmīgi.
7. Vidējais pieauguma temps gadā no 2000. – 2008. gadam darbaspēka piedāvājumā gan vīriešiem, gan sievietēm ir relatīvi neliels, mazāks par 1 %.
8. Vidējā sezonalitāte gan vīriešiem, gan sievietēm ir izteikta jūlijā, augustā un septembrī, kad darbaspēka piedāvājums ir vislielākais.
9. Vietas taupības nolūkā izdevīgāk lietot tabulas, bet lai parādītu parādības likumsakarību vai tendenci uzskatamāk pielietot grafika attēlošanas metodi.
Hipotēze: vīriešu un sieviešu īpatsvars darbaspēka piedāvājumā būtiski neatšķiras, tika apstiprināta, lietojot hipotēzi par divām dispersijām - sieviešu un vīriešu, izmantojot Fišera empīrisko attiecību un kritisko robežu α=0.05.
…