Eiropas Savienības kopējā ārpolitika un drošības politika ir regulēta 11.-27.pantā. Šīs starptautisko tiesību normas nosaka, ka dalībvalstis valdību līmenī sadarbojas šajā jomā.
Saskaņā ar ES 11.panta 1.punktu kopējā ārpolitika un drošības politika iekļauj sevī visas ārpolitikas un drošības politikas jomas; tādēļ ES 11.-27.pantu potenciālā piemērošanas joma ir ļoti plaša. ES 11.panta 1.punkts nosauc arī mērķus, kuri sasniedzami ar ārpolitikas un drošības politikas palīdzību: kopēju vērtību, pamatinterešu, Savienības (ar to domātas dalībvalstis) neatkarības un neaizskaramības saglabāšana, drošības nostiprināšana, miera saglabāšana un starptautiskās drošības pastiprināšana, starptautiskās sadarbības veicināšana, demokrātijas un tiesiskas valsts attīstība un nostiprināšana, kā arī cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzība.
Kopējā ārpolitika un drošības politika dalībvalstīm dod iespēju koordinēt darbības, pārstāvot savas intereses. Tādējādi Eiropas Savienība ir sava veida dalībvalstu sadarbības forums. Dalībvalstis galu galā ir šīs spēles aktieri; pati Eiropas Savienības tiesībspējas trūkuma dēļ nevar darboties attiecībā pret trešajām personām.…