1. Runas struktūra un tās atbilstība prasībām:
Runas ievada daļa sākas ar kolēģu iebiedēšanu ("Šodien ir tā reize, kad es būšu ļoti nikns. Jā, jā, jā... brīdinu...") un subjektīva viedokļa izteikšanu kategoriskā veidā, kas, zināmā mērā, var klausītājus "atgrūst". Sākot runu, deputāts klausītājus pieklājīgi uzrunā kā "cienījamos kolēģus", taču turpmākie teikumi šai uzrunai liek izklausīties drīzāk sarkastiskai.
Runas galvenajā daļā deputāts runā izteikti emocionāli un izmantojot dažādus spēcīgus vārdus, retoriskus jautājumus un piebildes (piemēram: "Jūs to ļoti labi zināt!"), pieminot vēstures faktus un tēlani uzburot ainas, kā vēsture atkārtosies, ja likumprojekts tiks pieņemts, mēģina tādā veidā apelēt pie klausītāju sastāvā esošo Latvijas patriotu sirdsapziņas ("Un to vajadzētu saprast mums šeit, Saeimas zālē, parlamentā, un visur - ikvienam latvietim Latvijā."), lai tie, emocionālās runas pārņemti balsotu pret likumprojektu.
Runas beigās deputāts turpina vel emocionālāk, kas no zāles jau izsauc pretreakciju. Visbeidzot, deputāts uzdod retorisku jautājumu un solījumu vel atgriezties tribīnē, kā arī aicina klausītājus vēlreiz pārdomāt un iedziļināties viņa teiktajā, taču nepasakās klātesošajiem par viņam veltīto uzmanību.
2. Runā izmantotie valodas izteiksmes līdzekļi:
Retoriskie jautājumi: "Kas tie par investoriem?", "Cik tālu mēs esam aizgājuši, cienījamie kolēģi?";
Retoriskie izsaukumi: "Tas ir pārāk nopietni!", "Tas ir vienkārši briesmīgi!"…