Konstitūcijas virsvadības nodrošināšana ir ļoti nozīmīga problēma un svarīgs uzdevums visās demokrātiskās valstīs, kas ir noskaņotas uz tiesiskas valsts radīšanu un vienlīdzības, taisnīguma un likumības principu ievērošanu valstī un sabiedrībā.
Ir vairāki aspekti, kuros ir jāskata Konstitūcijas virsvadības nodrošināšanas problēma, uzdevums. Pirmkārt, tas kāpēc vispār ir svarīgi nodrošināt Konstitūcijas virsvadību valstī. Otrkārt, tā kā šis uzdevums – Konstitūcijas virsvadības nodrošināšana – nebūt nav viegls, tad ir jāizskata problēmas, kuras traucē to veiksmīgi, bez problēmām realizēt. Treškārt, kā izpaužas un kādiem kritērijiem jāatbilst aktiem, kas ir radīti balstoties uz Konstitūcijas virsvadības principu. Minētie jautājumi tiks izskatīti šajā darbā.
Masveida pārmaiņas Krievijā un tās sadraudzības valstīs, prasīja tiesību sistēmas izmaņas līdz saknēm. Tās tika piemērots visām vai daudzām nozarēm, bet pirmkārt, valsts veidošanā. Reformām paralēli ir jāpieņem likumu komplekss ekonomikas sfērā, valsts uzbūvē, kā arī sociālajā sērā. Tajās ir daudz kopīgu momentu, bet ir arī daudz specifisku lietu.
Plašas pārmaiņas sabiedrībā un valstī, atjaunojoties un pieaugot normatīvi – tiesiskajam masīvam, kalpo par pamatu jaunu konstitūciju pieņemšanai ANO valstīs. 1992-1994 gados nāca klajā Turkmenistānas, Kazahstānas, Uzbekistānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Krievijas, Baltkrievijas Republikas, Moldāvijas Republikas konstitūcija. Vēlāk pieņēma Ukrainas, Armēnijas un Gruzijas konstitūcijas. Tika veiktas ievērojamas izmaiņas agrāk pieņemtajās konstitūcijās. Tagad iestājās pirmais post – konstitucionālās attīstības etaps, kad izvirzās stingras sadarbības starp konstitūciju un likumdošanu nodrošināšana. …