Secinājumi
Darba hipotēze ir pierādījusies, konsolidācijas procesus veicina šī brīža situācija Latvijas politikā. Konsolidācija latviskajām politiskajām partijām veicina iegūt labākus rezultātus – vēlētāju atbalstu, līdz ar to arī iekļūšanu Saeimā.
Pārstāvniecību Saeimā politiskajām partijām var nodrošināt politisko programmu dažādība, kas rodas konsolidējoties dažādām politiskajām partijām.
Pildot darba uzdevumus darba autore nonāca pie vairākiem secinājumiem pie vispārīgiem konsolidācijas procesiem, gan arī konkrētiem Latvijas politikā. Darba teorētiskajā daļā tika izskatīti konsolidācijas riski, kā arī konsolidācijas nepieciešamība politiskajā vidē. Savukārt, darba empīriskajā daļā tika izskatīti politisko partiju biedru viedokļi par konsolidācijas procesiem.
Strauji tuvojoties jau 2010.gadam, politiskās partijas arvien vairāk sāk rosīties un domāt par gaidāmajām nākamā gada Saeimas vēlēšanām. Partijas jau šobrīd izstrādā plānus kā rīkoties, kā saistīt vēlētāju uzmanību un uzticību.
Konsolidācija ir samērā sarežģīts process, kas prasa pietiekoši ilgu un nopietnu laiku pārdomām par to ar ko konsolidēties. Konsolidācija ir politiski labvēlīgs process, jo tas veicina politisko partiju darbību. Uzsākot konsolidācijas procesus politiskās partijas ir spiestas piedomāt pie sava līdzšinējā un turpmākā rīcības plāna.
Latvijas politisko partiju pārstāvji piekrīt, ka konsolidācija ir šobrīd nepieciešams process. Latvijā uz doto brīdi ir ļoti daudz mazu, sadrumstalotu politisko partiju, kurām vajag sakārtot savu iekšējo organizāciju. Lai veiksmīgi organizētu – institucionalizētu savu iekšējo partijas darbību ir nepieciešams mainīt, pilnveidot partijas uzdevumus, struktūru. …