Šo tēmu izvēlējos tāpēc, ka manu interesi saista mazās viesnīcas, kā arī pati strādāju vienā no tādām. Pētījums par Rīgas pilsētas Pārdaugavas mazajām viesnīcām ir aktuāls, jo pēdējā pusgada laikā šajā sektorā savas durvis viesiem ir vērušas divas jaunas viesnīcas – „Vilmāja” un „Best”. Tas nozīmē, ka konkurence starp Pārdaugavas mazajām viesnīcām, iespējams, palielināsies.
Konkurence ir sāncensība starp tirgū esošajiem preču ražotājiem, pārdevējiem, pakalpojumu sniedzējiem par tādiem ražošanas, pārdošanas, pakalpojumu sniegšanas nosacījumiem, kas nodrošinātu peļņu ilgstošā laika periodā. Jo aktīvāka ir konkurence un labāki apstākļi tās izpausmei, jo tirgus funkcionēšanas efektivitāte ir augstāka.
Visraksturīgākā konkurences forma, kas attiecināma arī uz viesnīcām, kuru darbību pētīšu, ir sāncensība starp uzņēmumiem, kas ražo līdzīgas preces, pakalpojumus un pārdod tos vienā un tajā pašā tirgū.
Uzņēmuma konkurētspēju nosaka spēja attīstīties un izmainīties ātrāk nekā vide ap to. Konkurences vidē izdzīvo un attīstās tie uzņēmumi, kas domā par pieaugošajiem kvalitātes rādītājiem, zemākām izmaksām un īsāku pārdošanas laiku. Un, protams, ikviena uzņēmuma, kas vēlas gūt ilgstošus panākumus, darbībai jābūt inovatīvai.
Darba mērķis ir iepazīties ar Rīgas pilsētas Pārdaugavas mazajām viesnīcām, salīdzināt tās, noskaidrot to vietu tirgū un konkurētspēju. Pētījumiem esmu izvēlējusies šīs viesnīcas: „Vilmāja”, Ilmājas ielā, „Best”, Ģimnastikas ielā, „Brigita”, Saulkalnes ielā, „NB”, Slokas ielā, „O.K.”, Slokas ielā, „Park O.K. Hotel”, M. Nometņu ielā, „Best Western Hotel Māra”, Kalnciema ielā.…