Konkurence ir uzņēmējdarbības stratēģija un tāda ekonomiski patstāvīgu uzņēmēju sacensība, kas efektīvi ierobežo atsevišķu uzņēmēju spēju ietekmēt vispārīgos preču apgrozības apstākļus (cenu, piedāvājumu) un veicina preču ražošanu (pakalpojumu sniegšanu) atbilstoši pieprasījumam.
Konkurences politika ir vērsta uz patērētāju labklājības aizsardzību, nodrošinot līdzvērtīgus noteikumus uzņēmumiem, kuri konkurē tirgū, jo īpaši apkarojot šķēršļus paralēlai tirdzniecībai, kas traucē iekšējā tirgus darbību. Netraucēta konkurence arī ir būtiska paplašināšanās procesa dimensija un Eiropas vispārējās konkurētspējas faktors.
Ekonomiskā sacensība, konkurence ir tirgus saimniecības neatņemama pazīme, uzņēmēju, firmu ekonomiskās rīcības motivācijas mehānisma nozīmīgs elements. Mikroekonomikā parasti tiek izdalītas četras tirgus struktūras, kas vienlaikus tiek raksturotas kā konkurences veidi. Tie ir: 1) pilnīga konkurence; 2) monopols un monopsos; 3) oligopols un oligopsons; 4) monopolistiskā konkurence.
Šādu konkurences klasifikāciju nosaka šādi kritēriji: 1)tā ir iespēja ietekmēt tirgu, t.i., praktiski tirgus cenas, par kurām firmas realizē savu produkciju.…