Konflikts – pretēju mērķu, interešu, pozīciju, viedokļu vai uzskatu sadursme, emocionāli spēcīgs, grūti atrisināms problēmu saasinājums, nopietnas nesaskaņas, strīds, kurā vienas puses interešu īstenošanai reāli vai šķietami izslēdz otras puses interešu īstenošanu. Tā kā ir dabiski, ka indivīdam ir atšķirīgas intereses. Konflikts sadursmē ir dabisks un no tā nevar izvairīties, bet jau no bērnības ir jāmāca ( un jāmācās ) to nevardarbīgi un produktīvi risināt
( Pedagoģijas vārdnīca, 2000 ).
Konflikts – pretēju interešu, uzskatu un vēlmju sadursme, saskaņas trūkums starp divām vai vairākām personām vai grupām ( Praude, Beļčikovs, 2001 ).
Konflikts tiek arī definēts kā cīņa: par varu, prestižu, autoritāti, augstāku statusu, pozīcijām, resursiem un informācijas nodrošinājumu ( Гришина, 2002 ).
Konfliktu aplūko kā pušu interešu apzināmas atšķirības vai pušu pārliecību, ka viņu intereses nevar tikt apmierinātas vienlaicīgi ( Рубин, Пруйт, Ким, 2003 ).
A. Reans ( Реан ) un J. Kolominskis ( Коломенский ) savā darbā uzsver agresijas un agresivitātes jēdzienu atšķirību. Viņi piedāvā uzskatīt agresivitāti par personības īpašību, kas izpaužas gatavībā paust agresiju. Bet agresija ir rīcību kopums, kas nodara bojājumus citam objektam ( Реан, Коломенский, 1999).
Agresija – ļoti plašs jēdziens, kas sevī ietver: bailes no frustrācijas, vēlēšanos iedvest bailes citos, nerēķināties ar citu idejām un interesēm ( Reber, 1995).
L. Berkovics ( Берковиц ) aplūko agresivitāti kā relatīvi noturīgu gatavību reaģēt agresīvi dažādos atšķirīgos apstākļos ( Берковиц, 2001 ).
Bezdarbnieks – ir darba spējīgs nestrādājošs Latvijas Republikas pilsonis vai nepilsonis, vai ārvalsnieks, kurš saņēmis patstāvīgas uzturēšanās atļauju un ir Latvijas Republikas pilsoņa vai nepilsoņa, vai pastāvīgās uzturēšanās atļauju saņēmušas personas laulātais, ir darbaspējas vecumā, kurš neveic uzņēmējdarbību, meklē darbu un ir reģistrēts Nodarbinātības valsts dienestā pēc pamata dzīves vietas un vismaz reizi mēnesī griežas šajā dienestā ( Latvijas Statistikas gadagrāmata 2003, 2004 ).…